صندوق حمایت از پژوهشگران و پژوهشگاه علوم انسانی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین نصرت‌الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حسینعلی قبادی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به امضاء رسید.

تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حسینعلی قبادی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به امضاء رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی(بنیاد ملی علم ایران) در ادامه ملاقات با دانشگاهیان و محققان مراکز علمی کشور در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی حضور یافت.

همچنین، در این برنامه تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین رییس صندوق و حسینعلی قبادی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به امضاء رسید.

در این نشست نصرت الله ضرغام در ارتباط با نحوه تشکیل و فعالیت های صندوق  توضیحاتی را ارائه داد و با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیت های مالی و علمی و تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل در کشور عنوان کرد: بنیاد ملی علم ایران در تلاش است حمایت ها و ظرفیت هایی که موجب توسعه و رشد زیرساخت های علمی کشور می شود را گسترش دهد و با برنامه ریزی صحیح آینده علمی و فناوری خوبی را برای کشور رقم زند.

ضرغام در خصوص حمایتهای صندوق در حوزه علوم انسانی افزود: این حوزه برای ما بسیار حائز اهمیت است، اما متأسفانه همچنان تعداد طرح های پژوهشی دریافتی در این حوزه علیرغم همه نیازها و ضرورت ها کم است.

وی همچنین عنوان کرد: دیدگاه این بنیاد، توسعه علم و فناوری با تاکید بر ابعاد معرفتی، کمال و تعالی انسان است

در پایان  اساتید و محققان حاضر در جلسه، نظرات و پرسش های خود را با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در میان گذاشتند و پاسخ خود را دریافت کردند.

 

تاریخ انتشار : 1395/09/03
کد : 72998
تعداد بازدید: 557