حمایت از کالای ایرانی نیاز به همت ملی دارد

خواننده و آهنگساز کشور معتقد است؛ برای حمایت از کالای ایرانی نیاز به یک همت ملی و حمایت دولتی داریم.

خواننده و آهنگساز کشور معتقد است؛ برای حمایت از کالای ایرانی نیاز به یک همت ملی و حمایت دولتی داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، مجید اخشابی خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده کشور، گفت: تنها راه حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی این است که برای این کار یک همت ملی و عزم داخلی ایجاد شود.

وی افزود: حمایت از تولیدات داخلی زمانی میسر می شود که هم مصرف کننده و هم تولیدکننده به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و در این عزم ملی مشارکت کنند.

به گفته اخشابی، باید حمایت از کالای ایرانی بر اساس کیفیت بالای این تولیدات صورت گیرد و نه اینکه فقط با عرق ملی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید کیفیت کالاهای ایرانی به حدی افزایش یابد که مردم بدون در نظر گرفتن عرق ملی و تنها به دلیل بالا بودن کیفیت کالاها به خرید آن ترغیب شوند.

این هنرمند حوزه موسیقی معتقد است؛ ساده ترین روش حمایت از کالاهای ایرانی خرید آنها است ولی این امر زمانی میسر می شود که مردم به تولیدات داخلی اطمینان و اعتماد داشته و از خرید خود راضی باشند و ایران ساخت به دنبال ترویج این موضوع است .

وی همچنین بیان کرد: امیدوارم با حمایت واقعی از کالای ایرانی شاهد کیفیت بهتر و استقبال بیشتر مردم از تولیدات داخلی باشیم.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، 15آذرماه 1395 است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1395/09/09
کد : 72990
تعداد بازدید: 628