جمعه 14 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بازدید دکتر ستاری از طرح سیستم رانش واگن‌های مترو

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای علم و صنعت جهاد دانشگاهی و طرح کلان فناوری سیستم رانش واگن‌های مترو بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای علم و صنعت جهاد دانشگاهی و طرح کلان فناوری سیستم رانش واگن های مترو بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز با حضور در جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران ضمن بازدید از دستاوردهای علمی و صنعتی این مرکز، از مراحل پیشرفت طرح کلان فناوری سیستم رانش واگن های مترو نیز دیدن کرد.

در بخش دیگری از این بازدید گزارشی از سیر پیشرفت طرح کلان فناوری سیستم کامل رانش و مبدل های الکتریکی قطار مترو ارائه شد در واقع سیستم رانش واگن های مترو بخش مهمی از حمل و نقل ریلی را به خود اختصاص می دهد و بالغ بر 34 درصد از قیمت یک واگن مترو به سیستم رانش آن اختصاص دارد.

پژوهشکده برق، بخش تخصصی ترانسفورماتورهای خاص، آزمایشگاه تخصصی الکتروموتورهای دور متغیر و بخش های دیگری از مراکز تحقیقاتی و واحدهای تحقیقات و توسعه نیز مورد بازدید قرار گرفت.

در جریان این بازدید دکتر محمود شیخ زین الدین، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و دکتر پیمان صالحی، ریس مرکز طرح های کلان ملی نیز حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1394/01/17
کد : 72988
تعداد بازدید: 257

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601