فرهنگ‌سازی و ترویج علم و فناوری هدف اصلی سفرهای استانی معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور است

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌‌جمهور با تشریح جزئیات سفر استانی دکتر ستاری به استان مازندران گفت: فرهنگ‌سازی و ترویج علم و فناوری بر مبنای تأکیدات مقام معظم رهبری هدف اصلی سفرهای استانی معاون علمی رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تشریح جزئیات سفر استانی سورنا ستاری به استان مازندران اظهار داشت: ترویج علم و فناوری بر مبنای تأکیدات مقام معظم رهبری هدف اصلی سفرهای استانی معاونت علمی رئیس ‌جمهور است.
مشاور رسانهای رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: سورنا ستاری معاون عملی و فناوری رئیس ‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان به طور معمول در هفته یک بار از استان‌های کشور بازدید می‌کند تا در دیدار و گفت‌و‌گو با نخبگان استانی و استعدادهای برتر که در کل کشور پراکنده هستند با مشکلات آن‌ها بیش از پیش اشنا شود.
کرمی ادامه داد: در این سفرها ستاری به همراه معاونانش با روسای دانشگاه‌ها و اساتید، روسای پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد نیز دیدار کرده و برای رفع مشکلات آنها جلساتی تشکیل و برنامه‌ریزی می‌شود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اهداف سفرهای استانی معاون علمی و فناوری رئیس ‌جمهور خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی و ترویج علم و فناوری در جامعه برای تثبیت گفتمان علم و فناوری که مورد تأکید مقام معظم رهبری در تمام سخنرانی‌های ایشان و حتی در دیدار با جامعه دانشگاهیان است، یکی از اهداف مهم ستاری در سفرهای استانی به شمار می‌رود.
کرمی تصریح کرد: امروز در سفر استانی به مازندران نیز معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور دیدارهایی را با رئیس پارک علم وفناوری استان و همچنین رئیس دانشگاه انوشیروانی بابل داشت که این دیدارهای جنبه تشریفاتی ندارد بلکه برای تقویت چرخه تولید علم و تبدیل علم به ثروت و همچنین رفع نقص‌های موجود است.
وی ادامه داد: همچنین در پارک‌های علم و فناوری بحث توسعه صندوق‌های تسهیلاتی برای حمایت از مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا در دستور کار قرار می‌گیرد و ستاری با حضور در پارک‌های علم و فناوری از نزدیک با دستاوردهای علمی پژوهشگران استان‌ها آشنا می‌شود.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس ‌جمهور بازدید از طرح‌های کلان ملی را یکی از برنامه‌های ستاری در سفرهای استانی برشمرد و گفت: امروز معاونت علمی رئیس‌ جمهور به همراه معاونانش از طرح پایلوت مزرعه تولید برق از امواج دریا و همچنین پژوهشکده نانو فناوری و بنیاد علمی مرحوم حریری بابل بازدید کرد.
کرمی با اشاره به تأکید ستاری بر ارتباط با ائمه‌ جمعه استان‌ها اضافه کرد: ستاری در نقش ائمه جمعه در توسعه علم و فناوری بسیار تأکید دارد و در سفرهای استانی نیز با نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه استان‌ها دیدار می‌کند، همچنین در پایان سفر در جلسه‌ای که با حضور استاندار برگزار می‌شود به جمع‌بندی مسائل مطرح شده پرداخته می‌شود.

تاریخ انتشار : 1393/03/25
کد : 72984
تعداد بازدید: 448