ایجاد مراکز جدید علمی و پذیرش حداکثری هسته‌های فناور نوپا در مازندران

اولین جلسه شورای پارک علم و فناوری مازندران با حضور دکتر احسانی؛ معاون برنامه‌ریزی استاندار، دکتر معتمدزادگان؛ رئیس پارک علم و فناوری استان و دکتر دومیری گنجی؛ رئیس بنیاد نخبگان مازندران برگزار شد.

اولین جلسه شورای پارک علم و فناوری مازندران با حضور دکتر احسانی؛ معاون برنامه‌ریزی استاندار، دکتر معتمدزادگان؛ رئیس پارک علم و فناوری استان و دکتر دومیری گنجی؛ رئیس بنیاد نخبگان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این نشست دکتر احسانی؛ معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران گفت: رويكرد اصلي دولت در سال 94، تأمين سرمايه در گردش بنگاه‌هاي توليدي است؛ كه این نه تنها ايجاد مشاغل جديد و ارتقاء سطح اشتغال را در پي خواهد داشت؛ بلكه به رشد زمينه‌هاي توليد، سرمايه‌گذاري و استمرار رشد مثبت اقتصادي منجر خواهد شد.

وی افزود: نتايج مثبت و راه‌حل‌هاي لازم در زمينه رفع تحريم‌ها بر ضد ايران موجب ايجاد تغييرات عميق در كالبد اقتصاد كشور و استان و زمينه‌ساز حضور فعالان اقتصادي داخلي و سرمايه‌گذاران خارجي خواهد شد.

احساني بهره‌گيري بنگاه‌هاي اقتصادي از مشاوران اقتصادي، حقوقي و مالي براي دستيابي به بهترين نتايج سرمايه‌گذاري را يك اصل مهم دانست و خاطرنشان کرد: مديران شرکت‌های تولیدی و واحدهاي توليدي معتبر که دارای دانش و توان علمی بالا باشند مي‌توانند در راستاي ايجاد و توسعه فعاليت‌هاي دانش‌بنیان بیش از دیگران موثر باشند.

در ادامه این نشست دکتر داود دومیری گنجی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران در خصوص ایجاد مراکز رشد و واحدهای فناور جدید در شهرستان‌های آمل و نوشهر در غرب استان مازندران گفت: ایجاد چنین مراکز رشدی با نگاه تخصصی می‌توانند در جذب و بکارگیری فارغ‌التحصیلان و نخبگان موثر باشند.

وی افزود: با این اقدام گامی بلند در کشف استعدادهای برتر سطح استان و توسعه مازندران برداشته خواهد شد. با توجه به پتانسیل‌های موجود در این شهرها مانند رونق صنعت غذایی، کشاورزی، مواد و انرژی، امید است با حمایت همه مسولین استانی با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان هم در زمینه کارآفرینی و هم در بحث اشتغال‌زایی اقدامات خوبی صورت پذیرد.

در ادامه دکترعلی معتمدزادگان؛ رئیس پارک علم و فناوری مازندران ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال 93 به اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های آینده پارک  در سال 94 اشاره کرد و گفت: بر اساس تحقق شعار سال و در راستای نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در حمایت از تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین گسترش مراکز علم و فناوری در استان مازندران، دو مرکز جدید در شهرهای آمل و شهرستان نوشهر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی افتتاح خواهد شد. 

وی در پایان از پذیرش حداکثری هسته‌های فناور نوپا در این نوع مراکز خبر داد و گفت: هسته‌ها و واحدهای فناور ویژه نخبگان و استعدادهای برتر در مراکز رشد جدید از اعتبار لازم برای حمایت برخوردار خواهند بود.

تاریخ انتشار : 1394/01/24
کد : 72973
تعداد بازدید: 338