لزوم زمینه‌سازیِ دستگاه‌های اجرایی استان‌ها برای تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به فناوری

دکتر ربیع فلاح جلودار با تأکید بر لزوم زمینه‌سازی دستگاه‌های اجرایی برای تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به فناوری، گفت: پرداختن به وظایف محوله، نباید مانع توجه بخش‌‎های اجرایی به مسائل مربوط به حوزه نخبگانی باشد.

دکتر ربیع فلاح جلودار با تأکید بر لزوم زمینه‌سازی دستگاه‌های اجرایی برای تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به فناوری، گفت: پرداختن به وظایف محوله، نباید مانع توجه بخش‌‎های اجرایی به مسائل مربوط به حوزه نخبگانی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر ربیع فلاح جلودار؛ استاندار مازندران در نشست شورای علمی نخبگان استان ضمن تبریک سال جدید، با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در کاهش آمار بیکاری، گفت: نخبگان و صاحبان استعدادبرتر می‌توانند از طریق ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسزایی در اشتغال‌زایی در استان محل سکونت خود و یا حتی کشور ایفا کنند.

وی افزود: در سال 94 هیچگونه محدودیتی برای تامین اعتبار در حوزه نخبگان و فعالیت‌های مربوط به اشتغال و کارآفرینی این افراد در استان وجود ندارد، از طرفی نخبگان و استعدادهای برتر می‌توانند از تمام ظرفیت‌های استانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان مازندران در راستای نیل به اهداف تعیین شده در حوزه نخبگانی استفاده کنند.

ربیع‌فلاح در پایان با بیان اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی استان‌ها باید تلاش خود را برای تبدیل دستاوردهای علمی و پژوهشی نخبگان استان به فناوری و محصول دانش بنیان بکار گیرند، تأکید کرد: نباید پرداختن به وظایف محوله، بخش‌‎های اجرایی را از توجه به مسائل مربوط به حوزه نخبگانی بازدارد.

در ادامه این نشست دکتر دومیری گنجی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران پیرامون اهداف شورای علمی نخبگان مازندران گفت: ایجاد زمینه مناسب برای برنامه‌ریزی اجرایی و همچنین هماهنگی امور و ارزیابی فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های کلان بنیاد ملی نخبگان از جمله مهمترین مأموریت‌‌های شورای علمی بنیاد نخبگان استان است.

وی در پایان تدوین برنامه‌های سالیانه بنیاد نخبگان استان، تدوین و تصویب فرآیندهای اجرایی شناسایی اجتماعات نخبگانی، برنامه‌ریزی برای ایجاد هم‌افزایی میان اجتماعات نخبگانی و دستگاه‌های اجرایی استان، تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های خیرین و واقفان استان و ایجاد کارگروه‌های تخصصی را مهمترین اهداف شورای علمی بنیاد نخبگان استان دانست.

تاریخ انتشار : 1394/01/15
کد : 72959
تعداد بازدید: 333