عزم و تلاش همه‌‎جانبه لازمه توسعه همه‌جانبه است

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام هم‌دلی و همزبانی دولت و ملت، گفت: تمام نهادهای اجرایی کشور باید ظرفیت‌های خود را در جهت فراهم کردن زمینه حضور و اثرگذاری نخبگان در جامعه بکار گیرند.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام هم‌دلی و همزبانی دولت و ملت، گفت: تمام نهادهای اجرایی کشور باید ظرفیت‌های خود را در جهت فراهم کردن زمینه حضور و اثرگذاری نخبگان در جامعه بکار گیرند.

 آیت‌الله میرعمادی؛ نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در نشست با رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه نخبگان در توسعه و تعالی همه‌جانبه استان و کشور، گفت: در سالی که با تدبیر رهبر معظم انقلاب به هم‌دلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده است، تمام نهادهای اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در جهت فراهم کردن زمینه حضور و اثرگذاری نخبگان در جامعه بکار گیرند.

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود که مشکلات نخبگان در راه پیشبرد اهداف علمی و فناوری استان و کشور بررسی و امکانات لازم برای رفع آنها و همچنین تسریع در روند تاثیرگذاری این افراد در جامعه فراهم شود.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه استان لرستان، یکی از استان‌های نخبه‌پرور در کشور است، اضافه کرد: توسعه و پیشرفت استان لرستان نیازمند پیشرفت علم و فناوری است.

آیت‌الله میرعمادی در پایان عزم و تلاش همه‌‎جانبه را لازمه پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور و استان دانست و خاطرنشان کرد: امید است در آینده‌ای نزدیک با همدلی و هم‌زبانی دستگاه‌های اجرایی و همچنین همراهی نخبگان و سرآمدان استان، شاهد استانی پویا در عرصه‌های مختلف علم و فناوری باشیم.

در این نشست دکتر حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان نیز ضمن بیان نحوه شکل‌گیری و تأسیس بنیاد ملی نخبگان در پی رهنمودهای رهبر معظم رهبری، گفت: شناسایی، حمایت و بکارگیری نخبگان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری به منظور توسعه همه‌جانبه استان و کشور از اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان لرستان است.

وی افزود: تکریم جامعه‌ی نخبگانی استان و برگزاری جلسات هم‌اندیشی و هم‌افزایی متعدد با نخبگان و استعدادهای‌برتر سطح استان و همچنین آگاهی از انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای این افراد، نقش مهمی در  تقویت روحیه خودباوری و در نهایت تاثیرگذاری آنان در جامعه تخصصی خود دارد.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان در پایان ضمن تأکید بر ضرورت توجه به رویکرد فرهنگی در برنامه‌‎های بنیاد نخبگان‌ استان از برگزاری جلساتی با عنوان «ترویج گفتمان علم و فناوری» و «فرهنگ اخلاق نخبگی» با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، نخبگان، سرآمدان و صاحبان استعدادبرتر سطح استان در سال جاری خبر داد.

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1394/01/18
کد : 72911
تعداد بازدید: 370