پنج شنبه 9 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

انتشار 5 عنوان کتاب در حوزه علمی و فناوری و نخبگان

مشاور رئيس بنياد ملي نخبگان، از انتشار 5عنوان کتاب در حوزه علمی، فناوری و نخبگان از سوی انتشارات دانش‌بنیان فناور وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد.

مشاور رئيس بنياد ملي نخبگان، از انتشار 5عنوان کتاب در حوزه علمی، فناوری و نخبگان از سوی انتشارات دانش‌بنیان فناور وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، پرویز کرمی ی با اعلام انتشار پنچ عنوان کتاب در حوزه دانش بنیان افزود: کتاب‌های "فتح‌الفتوح"، "تحلیل اجمالی بر پدیده مهاجرت"، "مروری بر ساختار سیاست‌گذاری کلان علم و فناوری" و "روند پیشرفت علم، فناوری  و نوآوری در جمهوری اسلامی ایران.." و نیز "راهبر تولید دانش‌بنیان"پنج کتابی هستند که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری چاپ شدند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در خصوص ویژگی کتاب مروری بر ساختار سیاستگذاری کلان علم و فناوری گفت:  نام کامل این کتاب "مروری بر ساختار سیاستگذاری کلان علم و فناوری کشورهای آمریکا، چین، آلمان، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ژاپن، کره جنوبی و اتحادیه اروپا" است و از ویژگی‌های کتاب این است که در آن سعی شده نحوه سیاست‌گذاری، ساختار و تشکیلات کلان علم و فناوری،‌ هم در کشورهایی بررسی شود که زیر بناهای مورد نیاز علم و فناوری آنها با ایران کاملا متفاوت است و هم در کشورهایی که قرابت و مشابهت نسبی در این زمینه با کشورمان دارند تا ان‌شاءا.. بهره‌برداران و سیاستگذاران بتوانند با استفاده از تفاوت ها و تشابهات هر یک، موجبات غنای هرچه بیشتر سیستم مدیریت کلان چرخه نوآوری  و فناوری را فراهم کنند.

مدیر مسئول انتشارات دانش‌بنیان فناور وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوري در خصوص کتاب "تحلیل اجمالی بر پدیده مهاجرت" با اشاره به اینکه یکی از ستون‌های اصلی مولد پژوهش، فناوری و نوآوری در هر کشور وجود نیروهای متخصص و تحصیل کرده با کیفیت است، ادامه داد: به منظور مقابله با مهاجرت این نیروهامی بایست برنامه‌های سایر کشورها مطالعه و برای مواجهه منطقی با پدیده مهاجرت و نیز بازجذب استعدادهای مهاجرت کرده از کشور، برنامه ریزی کنیم. کتاب ضمن آسیب‌شناسی این موضوع توصیه‌های سیاستی پیشنهاد داده است.

مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به کتاب "فتح الفتوح" گفت: این کتاب بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان بنیاد ملی نخبگان و نیز نخبگان جوان برگزیده در دیدارهای سالانه نخبگان جوان شرکت کننده در هفت دوره از همایش‌ های ملی نخبگان جوان است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در پایان در خصوص کتاب "روند پیشرفت علم، فناوری و نوآوری در جمهوری اسلامی ایران" هم گفت: نام کامل این کتاب "روند پیشرفت علم، فناوری و نوآوری در جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با کشورهای مالزی، ترکیه، برزیل و ژاپن از سال 1384 تا سال 1390" است که در آن همانگونه که از عنوان طولانی کتاب بر می‌آید پیشرفت علمی این کشورها در لایه های مختلف آن با روند پیشرفت علمی در ایران مورد مقایسه مفصل قرار گرفت.

کرمی در پایان به انتشار کتاب راهبرد تولید دانش بنیان جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: این کتاب ارزنده نیز با محوریت بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار شرکت‌ها و فعالان تولید دانش بنیان مورخه تهیه شده و نیز سایر سخنرانی‌های ایشان در سال های اخیر در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید دانش بنیان به چاپ رسیده است.

گفتني است، این کتب برای مراکز علمی و پژوهشی کشور و نیز نهاد کتابخانه ها ارسال شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

تاریخ انتشار : 1392/08/07
کد : 72910
تعداد بازدید: 514

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601