نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان پایان یافت

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان با تقدیر از برترین‌های مسابقات مختلف برگزار شد.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان با تقدیر از برترین های مسابقات مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان ، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان در بخش برادران جمعه شب دوم آبان ماه در مجتمع آموزشی و ورزشی نفت محمود آباد با حضور ابوالفضل نوروزی مدیرفرهنگی بنیاد ملی نخبگان، دکتر اخوان رئیس بنیاد نخبگان استان قم و رئیس ستاد برگزاری  و برخی از روسای بنیادهای نخبگان استانی و اعضای کارگروه فرهنگی بنیاد برگزار شد.

در این مراسم دکتر دومیری گنجی رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان در صدد است که استعدادهای برتر و نخبگان به دور از مسائل سیاسی در راستای علم و دانش حرکت کنند،گفت: یکی از راه های تکریم دانشمندان و عالمان ارجاع کارها و اقدامات به فعالیت های آنهاست که انتظار می رود که نخبگان این ارجاعات را به دانشمندان ایرانی پیش از گذشته انجام دهند.

دکتر گنجی در ادامه بر انتظار حاکمیت مبنی بر بدست آوردن مرجعیت علمی با تلاش نخبگان و استعدادهای برتر تاکید کرد.

وی با اشاره به سرعت بالای رشد علمی دانشمندان ایرانی نسبت به متوسط جهانی افزود: در این زمینه همان طور که ریاست بنیاد ملی نخبگان - دکتر ستاری – همواره تاکید کرده اند باید فعالیت های علمی به فناوری تبدیل شود و به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم چرا که در اقتصادی که صرفا مبتنی بر نفت باشد به نخبه نیازی نیست.

در ادامه دکتر صالح ادیبی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان بر ضرورت مدیریت زمان و با ارزش دانستن وقت تاکید کرد و افزود: چنانچه می خواهیم قدر بیابیم و در صدر بنشینیم باید ارزش وقت و زمان را بدانیم.انتظار  از نخبگان جامعه این است که از وقت خود به بهترین نحو استفاده کنند و بر یاس و ناامیدی فائق آیند.

وی با تاکید بر اینکه همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند مدیریت آینده در دستان نخبگان است، گفت: در راه پیش رو نگران آینده نباشید و تنها تلاش و کوشش و مدیریت زمان است که منجر به موفقیت می شود.

دکتر اخوان رئیس ستاد برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره اظهارامیدواری کرد با راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره در سالهای آینده شاهد برگزاری هر چه بهتر برنامه ها باشیم.

در پایان نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان نفرات برتر مسابقات کاریکاتور، عکاسی، آمادگی جسمانی، پینگ پنگ، دارت،طناب کشی، دو همگانی  و کتابخوانی معرفی و با اهدای لوح تقدیر شدند.

تاریخ انتشار : 1393/08/02
کد : 72814
تعداد بازدید: 577