نیاز تحول اقتصادی امروز کشور «کشف جدید» و «نوآوری در مدیریت» است

معاون علمی و فناوی رییس جمهوری گفت: اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت درعرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود.

معاون علمی و فناوی رییس جمهوری گفت: اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان‌طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت‌های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت در عرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز در مراسم تجلیل از حماسه سازان پدافند هوایی کشور که در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا برگزار شد با اشاره به رشادت ها و ابتکارات قهرمانان دفاع مقدس در عملیات والفجر 8، این عملیات را آموزنده، مبتکرانه و غیرقابل باور برای دیگران یاد کرد و افزود: از مطالعه اسناد این عملیات، ایده‌ها و انگیزه‌های بسیار خوبی می توان گرفت که نگاه نوآورانه و خلاقانه و بهره‌مندی از تفکر از مهم ترین بارزه‌های این عملیات است.

وی همچنین بیان کرد: حتی تصور ابتکارات و رشادت های انجام شده توسط حماسه‌سازان پدافند هوایی کشور دشوار است اما در شرایط آن زمان جنگ با خلاقیت و نوآوری می‌شد به چنین موفقیت‌هایی دست یافت .

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جسارت، خلاقیت و استفاده خلاقانه از امکانات موجود را برای شرایط امروز کشور را درس آموز عنوان کرد و گفت: باید از این نوع نگاه توسط رزمندگان دلاورمان درس‌های زیادی بگیریم چرا که امروز نیز در مدیریت کشور به نوآوری و خلاقیت نیاز داریم. آن چیزی که مهم است درک اهمیت مغزهاست و باید بدانیم که مغزها هستند که ابزارها را می‌سازند. اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت درعرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود.

رییس بنیاد ملی نخبگان، نوآوری و کشف را روح حاکم بر نگرش قهرمانانه فرماندهان دفاع مقدس و نیروی هوایی عنوان کرد و ادامه داد: آن‌چه ما را در آن برهه حساس، موفق کرد، کشف و شناخت تفکر دشمن، ابتکارها و نوآوری‌ها بود و بهترین استفاده از کم‌ترین امکانات در هشت سال دفاع مقدس نشان داد که بهره‌مندی از فکر، نوآوری و دانش در سخت ترین شرایط، موفقیت را به دنبال خواهد داشت.

ستاری با بیان اینکه پول نفت اقتصاد ما را به شدت وابسته کرده است و در چنین شرایطی اگر نفت و پول خام فروشی آن نباشد کشور زمین می خورد، گفت: باید بدانیم که ظرفیت های ما زیر زمین نیست و در مغز جوانان است. باید جوانان را جدی بگیریم و سیستم خلاقیت و نوآوری را در کشور عملیاتی کنیم.

وی افزود: اکنون 5/4 میلیون دانشجو در کشور داریم که اگر فضای مناسب برای آنان فراهم سازیم و برای حضور آنان در بخش خصوصی و فعالیت در عرصهدانش بنیان فرهنگ سازی کنیم، می توانیم در راستای برآوردن نیازهای کشور، خدمت کنیم و کل اقتصاد کشور را تحت تاثیر موضوع دانش بنیان قرار دهیم.

طی این مراسم پس از رونمایی از سرود پدافند هوایی با صدای حامد زمانی، از جمعی از فرماندهان و رزم‌آوران پدافند هوایی ارتش با حضور دکتر ستاری، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی،‌ رییس رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش قدردانی شد.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/20
کد : 72803
تعداد بازدید: 310