نخستین رویداد ملی کارآفرینی دریایی برگزار شد

در راستای افزایش و رشد خلاقیت و بروز ایده‌های نوین، مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر با همکاری پارک علم و فناوری مازندران نخستین رویداد ملی استارتاپ دریایی با محوریت صنایع دریایی برگزار شد.

در راستای افزایش و رشد خلاقیت و بروز ایده‌های نوین، مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر با همکاری پارک علم و فناوری مازندران نخستین رویداد ملی استارتاپ دریایی با محوریت صنایع دریایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان،  در راستای گسترش فرهنگ ایده پردازی و کارآفرینی در حوزه دریایی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) در نظر دارد با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پارک علم و فناوری مازندران، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و سازمان صنایع دریایی اولین رویداد ملی کار آفرینی دریایی را با محوریت صنایع دریایی، محیط زیست، شیلات و... در مورخه 12 شهریور ماه 95 همزمان با دومین همایش ملی فناوری های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  برگزار کرد.
 
بر اساس این گزارش به منظور گردآوری و تسهیل ارتباطات اضلاع مثلث کارآفرینی (ایده پردازان، سرمایه گذاران، افراد باتجربه و نخبگان علمی) و سرعت ورود ایده ها به بازار تولید محصولات، رویداد های کارآفرینی  در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کند. 

به همین منظور از همه محققين، دانشجويان، صنعتگران و تمامي علاقه مندان  حوزه صنايع دريايي دعوت شد تا ايده هاي خود را با حمايت هاي مالي و حضور مستقیم سرمايه گذاران داخلي و خارجي و مدیران صنایع دریایی به طرح هاي صنعتي تبديل کنند.
این رویداد بزرگ با هدف جذب ایده در حوزه صنایع دریایی، محیط زیست و شیلات هم‌زمان با همایش ملی فناوری دریای در نوشهر برگزار شد.

لازم به ذکر است رویداد ملی کارآفرینی در حوزه دریا در روز یازدهم شهریور 95 و همزمان با دومین همایش ملی فناوری‌های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) شهرستان نوشهر با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور برگزار شد.

بعد از داوری تقریبا 100 ایده برتر 10 ارائه شفاهی صورت گرفت و از سه ایده برتر از سوی  ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی در اختتامیه تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/14
کد : 72787
تعداد بازدید: 409