نمی‌دانم در دعاهایتان خدا را چگونه خواندید!

نمی‌دانم در دعاهایتان خدا را چگونه خواندید که به آروزیتان رسیدید، شما که با تعلیم عشق و ایمان، نه با مفاهیم، بلکه با عمل خود مسیر خودباوری و شکوفایی را هموار کردید.

نمی‌دانم در دعاهایتان خدا را چگونه خواندید که به آروزیتان رسیدید، شما که با تعلیم عشق و ایمان، نه با مفاهیم، بلکه با عمل خود مسیر خودباوری و شکوفایی را هموار کردید.

****

سلام بر پدر بزرگوارم که با ایثارگری خود در دوران دفاع مقدس و مقاومت در دوران اسارت به ما سخت‌کوشی و استقامت را آموخت. درود بر شما که با تعلیم عشق و ایمان، نه با مفاهیم، بلکه با عمل خود مسیر خودباوری و شکوفائیم را هموار کردید.

در مرور خاطرات کودکی شما را می‌یابم که عشق به مطالعه و کتاب را در ما پرورش دادید. طوری که بهترین هدیه‌ها و تفریحات ما دریافت کتاب و تکرار مطالب آن توسط شما بود.

آموزه‌های دینی و آشنایی با زندگی انبیاء و اولیاء را نیز در سایه مهر و محبت شما در لابلای داستان‌های شما آموختیم.

در دوران تحصیلی، همواره شاهد حمایت‌ها و مشاوره‌ شما بودیم به ما آموختید مطالب را عمیق بخوانید، حساسیت زیاد روی نمره نداشته نباشید، به دبیران خود احترام بگذارید و از کلاس درس نهایت استفاده را کنید.

به ما یاد دادید در زندگی برنامه‌ریزی و هدف داشته باشید طوری‌که در خانه نیز تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر، بازی و تفریح، زمان‌دار بود. به ما توکل به خداوند و صبر در راه رسیدن به اهداف را یاد دادید. خدا را سپاس می‌گویم که والدینی خوب و آگاه را به من داده است. والدینی که برنامه تفریح و زندگی خود را با برنامه ما تنظیم می‌کنند و اولویت برنامه‌ریزی آن‌ها در جهت موفقیت ما ‌می‌باشد. به یاد دارم ساعت‌هایی که مادرم در خانه به ما ریاضی و پدرم عربی یاد می‌داد، تا از اوقات خود نهایت استفاده را کنیم. به یاد دارم دو ماه مانده به کنکور، مادر مهربانم نذر کرد دو بار ختم قرآن را به نیت سلامتی و موفقیت ما انجام دهد و این باعث قوت قلب و آرامش ما شد و نور قرآن راه‌گشایمان گردید.

من نمی‌دانم آن‌ها در دعاهایشان خدا را چگونه خواندند، که به آروزیشان رسیدند که من و احسان برادرم رتبه‌هایمان پشت سر هم شد . بابت همه خوبی‌هایتان سپاس‌گزارم و قدر زحمت‌هایتان را می‌دانم و نه تنها بر دست‌هایتان که بر پاهایتان نیز بوسه می‌زنم.

خداوندا سلامت و تندرستی را نصیب ایشان بفرما و قلب آن‌ها را از ما خشنود گردان.

خداوندا به ما توفیق ده که قدردان آن‌ها باشیم و عاقبت آن‌ها را ختم به خیر بفرما.

و اخفض لهما جناح الذل من الرحمه و قل رب ارحمهما کما ربیانی صغیرا

رتبه5 و 6 گروه علوم تجربی (از شیراز)

 

تاریخ انتشار : 1394/11/07
کد : 72783
تعداد بازدید: 343