رویکردهای جدید بنیاد سبب ایجاد انگیزه در نخبگان و مستعدان برتر شده است

دکتر رزم‌حسینی معتقد است، سیاست‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در دوره جدید باعث ایجاد انگیزه در بین نخبگان و صاحبان استعدادبرتر شده است.

دکتر رزم‌حسینی معتقد است، سیاست‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در دوره جدید باعث ایجاد انگیزه در بین نخبگان و صاحبان استعدادبرتر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر علیرضا رزم‌حسینی؛ استاندار کرمان با بیان اینکه سیاست‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در دوره جدید باعث ایجاد انگیزه در بین نخبگان و صاحبان استعدادبرتر شده است، گفت: با شناسایی و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر می‌توان مشکلات جامعه را برطرف کرد.

وی افزود: نباید به امکانات دولتی نگاه کنیم بلکه می‌توان با استفاده از امکاناتی که در خارج از بدنه دولت و در بخش خصوصی وجود دارد و همچنین ایده‌های مطرح شده از سوی افراد متخصص بستر لازم را برای تاثیرگذاری نخبگان در جامعه فراهم کرد.

دکتر رزم‌حسینی با تأکید بر ضرورت شناسایی و هدایت نخبگان و استعدادهای برتر حوزه کارآفرینی خاطرنشان کرد: کارآفرینی یکی از مهمترین راه‌های تاثیرگذاری نخبگان در جامعه است.

استاندار کرمان با اشاره به وجود برخی مشکلات در حوزه‌های مدیریتی کشور، گفت: بنا به اهمیت تحول در نظام مدیریتی جامعه، تربیت و هدایت استعدادهای برتر برای قرار گرفتن در پست‌های کلان مدیریتی یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه مشکلات جامعه باید در دانشگاه مرتفع شود، افزود: دانشگاه باید به سمتی سوق پیدا کند که گره‌گشای مشکلات جاری کشور باشد. با کمک دانشگاه مسیر رسیدن به اقتصاد پایدار با سرعت و کیفیت بهتری طی خواهد شد.

دکتر رزم‌حسینی در پایان گفت: استانداری کرمان آماده هرگونه همکاری با بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان است و در صورت لزوم از تمام ظرفیت‌های خود برای ارائه خدمت به استعدادهای برتر استان و نیل به اهداف تعیین شده در حوزه علم و فناوری استفاده خواهد کرد.

 

تاریخ انتشار : 1393/12/05
کد : 72755
تعداد بازدید: 369