دانش و تکنولوِی مولفه‌های قدرت در دنیای امروزی به شمار می‌آیند

استاندار کردستان مولفه‌های قدرت در دنیای امروز را به نسبت گذشته متفاوت دانست و اظهارکرد: کشورها برای عرض اندام در عرصه بین‌المللی باید مجهز به دانش و تکنولوژی باشند.

 استاندار کردستان مولفه‌های قدرت در دنیای امروز را به نسبت گذشته متفاوت دانست و اظهارکرد: کشورها برای عرض اندام در عرصه بین‌المللی باید مجهز به دانش و تکنولوژی باشند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی نوآوری و شکوفایی زاگرس در سنندج، اظهار کرد: مولفه‌های قدرت در دنیای امروز به نسبت گذشته تغییر کرده و کشورها برای عرض اندام در عرصه بین المللی باید مجهز به دانش و تکنولوژی باشند.

وی مهم‌ترین عامل عقب ماندگی کشور را عدم دستیابی کافی به آگاهی، اطلاعات و دانش دانست و اظهار کرد: اگر در عرصه بین‌المللی می‌خواهیم حرفی برای گفتن داشته باشیم باید مجهز به دانایی شویم.

زاهدی برگزاری جشنواره ملی فناوری زاگرس را منشاء تحولات در حوزه علم دانست و گفت: باید با ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و تقویت ارتباط بین علم و صنعت کشور را به پیشرفت رساند.

استاندار کردستان اظهار داشت: کردستان سرزمین فرهنگ، هنر وعلم است و کُردها در طول تاریخ خدمات فراوانی به زبان و ادبیات فارسی کرده‌اند و در رشد و شکوفایی آن تاثیر بسزایی داشته‌اند.

وی مرحوم احمد قاضی، ابراهیم یونسی و عبدالرحمان شرفکندی را جزو بزرگ‌ترین مترجمان زبان فارسی نام برد که از میان کُردها برخاسته‌اند و گفت: با ترجمه آثار جهانی به زبان فارسی در رونق ادبیات فارسی تاثیر بسزایی داشته‌اند.

وی همچنین به تقدیم پنج هزار و 400  شهید از استان کردستان به انقلاب اشاره کرد و افزود: کُردها همواره ثابت کرده‌اند که مدافع اسلام و انقلاب و ایران اسلامی بوده و هیچ‌گاه عرصه را خالی نکرده‌اند.

گفتنی است، جشنواره و نمایشگاه ملی نوآوری و شکوفایی زاگرس روز سه شنبه با حضور بیش از 300 نفر از مخترعین و نخبگان استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، ایلام و کردستان، در سنندج اغاز شد و تا ششم شهریور ادامه دارد.

 

تاریخ انتشار : 1393/06/05
کد : 72748
تعداد بازدید: 535