برگزاری کارگاه پیشرفته تصویربرداری و پردازش تصاویر با حضور اساتید خارجی

کارگاه پیشرفته و تخصصی "تصویربرداری و پردازش تصاویر Diffusion Tensor Imaging (DTI) با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می‌شود.

کارگاه پیشرفته و تخصصی "تصویربرداری و پردازش تصاویر Diffusion Tensor Imaging (DTI) با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، امیر حسین بتولی مسئول برگزاری کارگاه پیشرفته و تخصصی "تصویربرداری و پردازش تصاویر Diffusion Tensor Imaging (DTI) " ابراز کرد: این کارگاه در گروه آنالیز تصاویر مغزی، در مرکز تصویربرداری بیمارستان امام خمینی تهران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برگزار می‌شود.

وی افزود: مدرسین این کارگاه الکساندر لیمانز، مارتین فرولینگ و اسجورد وس از دانشگاه‌های علوم پزشکی اوترخت در کشور هلند و دانشگاه UCL انگلستان هستند، زمینه تخصصی این اساتید تصویربرداری و پردازش تصاویر پزشکی، بخصوص حوزه DTI است همچنین یکی از تخصصی‌ترین نرم افزارهای این حوزه به نام Explore DTI توسط این اساتید آماده سازی و ارائه می‎شود.

بتولی عنوان کرد: در این کارگاه دانشجویانی از رشته‌های نوروساینس، مهندسی پزشکی، فیزیک پزشکی، آمار و ریاضی، پزشکان محترم و سایر تخصص‌های مرتبط حضور خواهند داشت و حدود 60 نفر در سه روز در این کارگاه با زمینه‌های تخصصی آنالیز تصاویر DTI بیش از پیش آشنا می‌شوند.

وی اظهار کرد: این اساتید به دعوت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری برای دومین بار به ایران سفر می‌کنند که حضور این اساتید علاوه بر انتقال دانش به محققان این حوزه، زمینه را برای همکاری های بین دانشگاهی نیز فراهم ساخته است، و چند طرح پژوهشی هم اکنون به صورت مشترک با این اساتید در حال اجرا است.

 

تاریخ انتشار : 1395/02/21
کد : 72742
تعداد بازدید: 613