نخستین روز «همایش ملی نخبگان فردا»

«دهمین همایش ملی نخبگان فردا» در محل سالن اجلاس‌سران‌اسلامی در حال برگزاری است.

«دهمین همایش ملی نخبگان فردا» در محل سالن اجلاس‌سران‌اسلامی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «دهمین همایش ملی نخبگان فردا» صبح امروز؛ بیست‌وهفتم مهرماه با حضور دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان و دكتر علی‌اکبرصالحي؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژي اتمي و جمعی از نخبگان و مستعدان برتر در سالن اجلاس سران اسلامی آغاز به کار کرد.

در ابتدای این همایش که با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن‌كريم آغاز شد، پس از پخش نماهنگِ «همایش دهم در یک نگاه»، آریا الستی؛ معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده در این همایش پرداخت.

وی «نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» را مهمترین رویکرد دهمین همایش ملی نخبگان فردا عنوان کرد.

در ادامه دكتر علی‌اکبرصالحي؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژي اتمي به ایراد سخنانی پیرامون اثرگذاری نخبگان در جامعه پرداخت و در بخشی از این سخنرانی اظهار داشت: فرد نخبه باید خود را در قبال جامعه بومی مسؤول دانسته و داشته‌های خود را برای ارتقاء جامعه به‌کارگیرد.

وی وظیفه‌شناسی و خلوص را از ویژگی‌های مهم نخبگان دانست و گفت: این افراد باید تلاش خود را در جهت صحیح هدایت کنند تا جامعه از توان و قابلیت‌های آنان بهره‌مند شود.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان نیروی‌انسانی را مهمترین داشته کشور دانست و گفت: توسعه‌پایدار کشور در گرو به‌کارگیری نیروی‌انسانی متفکر و نخبه است.

وی اقتصاد دانش‌بنیان را ضامن آینده کشور دانست و گفت: تفکر دانش‌بنیان تنها راه برون‌رفت از وضعیت فعلی و رسیدن به اهداف ترسیم‌شده است. در این بین اجتماع نخبگانی به‌دلیل برخوداری بیشتر از استعداد، توان و قابلیت‌های علمی و عملی مهمترین رکن است.

در ادامه اولین روز دهمین همایش ملی نخبگان فردا، دکتر غلامعلی منتظر؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان به معرفی و تشریح آیین‌نامه‌های بنیاد پرداخت و در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به ویژگی‌های فرد نخبه و مستعدبرتر از نگاه سند راهبردی کشور در امور نخبگان، اثرگذاری و مسؤولیت‌پذیری را دو ویژگی اصلی نخبگان دانست.

تقدیر از نفرات برگزیده آزمون‌های سراسری و المپیادهای علمی ملی و بین‌المللی آخرین بخش نشست صبح بود.

برپایی نشست‌های تخصصی در حوزه­های سلامت، انرژی، صنعت و آموزش عالی با محوریت «فناوری نرم ، رویکردها و تکنیک های مهندسی انگیزه»، «چرا دانشگاه پاسخگوی نیاز کشور نیست؟»، «فرصت ها و چالش های توسعه صنعتی در ایران»، «فرصت ها و چالش های نظام سلامت» و «مسائل کشاورزی ایران جهت تحقق امنیت غذایی پایدار» آخرین برنامه اولین روز «دهمین همایش ملی نخبگان فردا است.

لازم به ذکر است، شرکت‌کنندگان در روز دوم این همایش به دیدار رهبر معظم‌انقلاب خواهند رفت و از بیانات معظم له بهره‌مند خواهند شد.

«دهمین همایش ملی نخبگان فردا» 27 و 28 مهرماه در محل سالن اجلاس سران اسلامی برگزار می‌شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/07/27
کد : 72733
تعداد بازدید: 406