فرهنگ‌سازی یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

ربیع فلاح‌جلودار؛ استاندار مازندران گفت: هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌ها و مسؤولان شرط موفقیت اقتصاد مقاومتی است.

ربیع فلاح‌جلودار؛ استاندار مازندران گفت: هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌ها و مسؤولان شرط موفقیت اقتصاد مقاومتی است.

ربیع فلاح‌جلودار؛ استاندار مازندران با اشاره به ضرورت تعیین نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی، گفت: پیرو منویات مقام‌معظم‌رهبری، دستگاه‌های اجرایی آمادگی دارند داشته‌های خود را برای حضور فعال نخبگان در اقتصاد مقاومتی به‌کار گیرند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، الگویی جمعی است، بر ضرورت هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌ها و مسؤولان اشاره کرد و افزود: قوۀ مجریه به‌تنهایی نمی‌تواند زمینه‌ساز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.

استاندار مازندران فرهنگ‌سازی را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی برشمرد و با بیان لزوم تعیین الگوی مشخص در بازار مصرف جامعه، اظهار داشت: سنجش کالا و محصول ایرانی با نمونه مشابه خارجی یکی از بدیهیات بازار رقابت است که باید مورد توجه قرار بگیرد. طبیعی است که مشتری به‌عنوان مصرف‌کننده به دنبال بهترین‌ها باشد بنابراین تولیدکنندگان داخلی باید به سمت ارتقاء کیفیت محصولات حرکت کنند.

فلاح‌جلودار با تأکید بر لزوم رقابت‌پذیری در بازار سرمایه، توجه به صادرات را یکی از راه‌های رونق اقتصاد مقاومتی عنوان و تصریح کرد: کالاها و خدمات دانش‌بنیان بسیاری در کشور تولید می‌شوند که می‌توانند بخش صادرات را فعال کنند. باید دانست صادرات یکی از بخش‌های مهم اقتصاد هر کشوری است که غفلت از آن تبعات بسیاری را در پی خواهد داشت.

وی قیمت و کیفیت مناسب را مهمترین عوامل در جذب بازار دانست و اظهار داشت: دولت تلاش‌های خوبی برای کاهش قیمت‌تمام‌شده تولیدات انجام داده است و در آینده نیز همین رویه را ادامه خواهد داد. از سوی دیگر تولیدکنندگان نیز باید تلاش خود را برای افزایش کیفیت به‌کار گیرند.

استاندار مازندران گسترش روابط با کشورهای دیگر را یکی از امکان‌های خوب برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش صادرات برشمرد و گفت: باید تلاش کرد با گفتمان‌سازی صحیح، خودباوری را در کشور افزایش داد و زمینه را برای عملیاتی‌شدن ایده و اندیشه نخبگانی فراهم کرد.

فلاح‌جلودار در پایان با اشاره به اینکه نهادینه‌شدن فرهنگ‌جهادی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: دستاوردهای کشور در همه زمینه‌ها در سال‌های گذشته از همین رویکرد اصلی نشأت می‌گیرد. به‌همین دلیل باید همه داده ‌های کشور ازجمله سرمایه‌های اجتماعی و مذهبی را با رویکرد فرهنگی و برای توسعه و پیشرفت پایدار کشور به‌کار گرفت.

تاریخ انتشار : 1395/07/14
کد : 72708
تعداد بازدید: 318