پنجمین مدرسه تابستانی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود

پنجمین مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان با هدف آموزش زیست شناسی تکوین و سلول‌های بنیادی و آموزش دانشجویان رشته‌های مختلف علوم زیستی و پزشکی در مرداد ماه جاری از11 تا16 مرداد ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني بنياد ملي نخبگان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور ارتقا سطح علمی کشور و تبادل دانش، پژوهشگاه رویان تاکنون چهار دوره مدرسه تابستانی به صورت بین المللی برگزار کرده که این دوره ها از سال 89 تا 92 در چهار دوره به طور متوسط با 200 تا 400 دانشجوی علاقمند تشکیل شده، که این حضور گسترده و رو به افزایش دانشجویان و علاقمندان بازگوی موفقیت برگزاری مدرسه تابستانی در این سالها است.

بر اساس این گزارش، به همین منظور در سال جاری نیز قصد داریم تا پنجمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی رویان را به مدت شش روزو با حضور سه نفر از استادان بین المللی از کشورهای آلمان، بلژیک و اسپانیا در پژوهشگاه رویان برگزار کنیم.
در این دوره برای نخستین بار ساعات مشخصی از برنامه به گروه های جنین شناسی، ژنتیک، زیست شناسی تکوینی و سلول های بنیادی و گروه بیوتکنولوژی جانوری پژوهشگاه رویان اختصاص یافته است.
در پنجمین مدرسه تابستانی پژوهشگاه رویان مباحث روز دنیای علم در زمینه زیست شناسی تکوینی و سلول های بنیادی مطرح شده و به بحث و گفتگو گذاشته می شود.
القا پرتوانی: بازبرنامه ریزی سلولی و طب ترمیمی، سلول های بنیادی بالغین، مطالعه پرتوانی در موجود زنده و پلاناریا به عنوان مدل مناسب برای مطالعه مکانیسم ترمیم و اساس ترمیم در پلاناریا از جمله عناوین مهم مورد بحث در این دوره ها است. همچنین سلول های بنیادی سرطانی: حقیقت یا افسانه؟، مقدمه ای برهمانند سازی: چالش های موجود در حیوانات و انسان و همانندسازی بین گونه ای در حیوانات و انسان و مباحث به روز علم ژنتیک و جنین شناسی از دیگر عناوین مورد بحث در دوره های تابستانه پژوهشگاه رویان است.
جامعه هدف پنجمین دوره تابستانی این مرکز، کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های زیست شناسی و گرایش های مختلف علوم زیستی و پزشکی هستند. هزینه ثبت نام برای فارغ التحصیلان و اعضاء هیئت علمی 150 هزار تومان و دانشجویان 100 هزار تومان است.
علاقه مندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشترمی توانند به آدرس http://www.royaninstitute.org مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1393/04/14
کد : 72707
تعداد بازدید: 519