نخبگی پتانسیلی است که با برنامه‌ریزی مناسب به فعلیت می‌رسد

دکتر رضا آذین معتقد است، نخبگی، پتانسیلی است که در وجود خیلی از افراد وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی و آموزش مناسب آن را به فعلیت رساند.

رییس بنیاد نخبگان استان بوشهر معتقد است، نخبگی، پتانسیلی است که در وجود خیلی از افراد وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی و آموزش مناسب آن را به فعلیت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر رضا آذین؛ رییس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه آموزش‌وپرورش بزرگترین مرکز انسان‌سازی است، گفت: آموزش‌وپرورش اولین مرکز نخبه‌پروری در کشور است و در کنار دانشگاه‌ها و مراکز فنی بیشترین افراد تحت پوشش بنیاد نخبگان را تشکیل می‌دهد.

دکتر رضا آذین جمعیت نخبگان کشور را بیش از 14000 نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به نسبت جمعیت استان به کشور، استان بوشهر باید 1.3 درصد از جمعیت نخبگان تحت پوشش بنیاد نخبگان را داشته باشد که هنوز با این رقم فاصله داریم.

وی با بیان اینکه با مشارکت نهاد تعلیم و تربیت می‌توان در جذب و پرورش نخبگان، گام‌های بلندتری برداشت، گفت: کنکور سراسری، جشنواره‌های دانش‌آموزی و المپیادهای علمی از جمله راه‌های مختلف شناسای افراد صاحب استعداد برتر است.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر خاطرنشان ساخت: نخبگی، پتانسیلی است که در وجود خیلی از افراد وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی و آموزش مناسب آن را به فعلیت رساند.

دکتر آذین در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا در استان بوشهر گفت: این جشنواره با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در 7 استان ساحلی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان هر استان، مهرماه سال آینده در جشنواره ملی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف آشنا شدن دانش‌آموزان با پتانسیل‌های دریا و صنایع مرتبط با آن و هدایت تحصیلی و شغلی آنان به سمت رشته‌های دریایی برگزار می‌شود، اضافه کرد: این مسابقات در 12 رده تحصیلی متفاوت دنبال می‌شود و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده قرار است برای دوره اول که شامل سالهای اول و دوم و سوم است مسابقات ساده‌تری در زمینه عکاسی و نقاشی برگزار شود اما در مقاطع نزدیک به فارغ التحصیلی این موارد کاملتر می شود.

تاریخ انتشار : 1393/11/20
کد : 72654
تعداد بازدید: 337