با حضور دکتر سهراب پور، هفتمین جشنواره ی منطقه ای اختراعات کویر آغاز به کار کرد

هفتمین جشنواره منطقه ای اختراعات کویر با حضور دکتر سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر دکترپهلوانی در مراسم افتتاحیه جشنواره گفت:هفتمین جشنواره منطقه ای اختراعات کویر با حضور مخترعان استان های سیستان و بلوچستان ، کرمان و یزد و بیش از 109 نفر از مخترعان سراسر کشور به میزبانی شهر زاهدان در راستای تحقق فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تجاری سازی اختراعات و تولید ثروت از یافته های علمی و صنعتی برگزار می شود.

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلو چستان با حدود 3 میلیون نفر جمعیت و 11 درصد کل مساحت کشور پهن آورترین استان کشور محسوب می شود که داری بالاترین ضریب جوانی و از پتانسیل و سرمایه های انسانی بسیار بالایی برخوردار است که انشاالله امید وار هستیم با تدابیر ارزنده ی دولت تدبیر و امید در آینده  نزدیک شاهد توسعه هم جانبه ی این استان باشیم.

دکتر پهلوانی در پایان خاطر نشان کرد: اعتقاد بر این است که استان سیستان و بلوچستان سر زمین محرومیت های اشکار و استعداد های پنهان است که امید بنده و همکارانم در بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای استانی این است که با تلاش جوانان و مخترعان استان بتوانیم با این پتانسیل استانی بالا به توسعه همه جانبه در آینده نزدیک برسیم.

همچنین سید حسن کالوندی مشاور جوان استاندار در امور جوانان و نخبگان و دبیر اجرایی هفتمین جشنواره منطقه ای اختراعات کویر گفت: در این جشنواره حدود 200 نفر ثبت نام اولیه کردند که تاکنون سه مرحله داوری را پشت سر گذاشته اند و 109 نفر به مرحله نهایی راه یافتند که از این تعداد، 16 نفر خانم و 93 نفر راآقایان تشکیل می دهند. داوری در 14 رشته شامل عمران، مکانیک، شیمی، صنایع غذایی، مخابرات، هوافضا ، برق و قدرت ، پزشکی ،مواد ومتالوژی،الکترونیک وکنترل ، پلیمر و نفت وگاز،پتروشیمی وکشاورزی انجام صورت گرفته است.

وی افزود:این استان دارای جوانان خلاق ،مبتکر و نوآور زیادی است که پتانسیل بسیار بالایی دارند و باید از این پتانسیل درجهت تحقق اهداف پیشرفت استان و کشور استفاده کرد. جوانان این استان دارای ضریب هوشی بسیار بالایی هستند و باید از این  فرصت ها استفاده کرد.

تاریخ انتشار : 1392/12/21
کد : 72596
تعداد بازدید: 522