راه اندازی گردشگری علمی وآشنایی بیشتر اصحاب رسانه با فضای علمی کشور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی از راه‌اندازی تور و گردشگری علمی و فناورانه برای اصحاب رسانه با هدف آشنایی بیشتر دست‌اندرکاران رسانه‌ها و مطبوعات و خبرگزاری با فضای علمی و فناورانه کشور و دستاوردها و پیشرفت کشور در این حوزه توسط این معاونت خبر داد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی از راه‌اندازی تور و گردشگری علمی و فناورانه برای اصحاب رسانه با هدف آشنایی بیشتر دست‌اندرکاران رسانه‌ها و مطبوعات و خبرگزاری با فضای علمی و فناورانه کشور و دستاوردها و پیشرفت کشور در این حوزه توسط این معاونت خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، پرویز کرمی با اشاره به نشست صمیمانه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اصحاب رسانه در مراسم ضیافت افطاری در هفتمین شب ماه مبارک رمضان گفت: در این نشست و هم‌اندیشی که با هدف و در موضوع ارتقاء سطح علمی و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقاء و فرهنگ‌سازی و ترویج و کیفی‌سازی اطلاع‌رسانی علم و فناوری برگزار گردید. پیشنهادات مختلفی در این موضوعات ارائه شدکه از جمله بررسی برگزاری گردشگری و تور علمی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه، فرم‌های همفکری و نظر سنجی جهت برگزاری این سفرها توسط این معاونت در میان مدعووین و اصحاب رسانه توزیع و در پایان مراسم جمع‌آوری شد که نتیجه آن استقبال اصحاب رسانه از برگزاری این‌گونه تورهای علمی بود.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: از این‌رو معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در نظر دارد با هدف آشنایی بیشتر اصحاب رسانه، مدیران، دبیران و خبرنگاران حوزه‌های مکتوب، شنیداری و تصویری حوزه‌های علمی رسانه‌های مختلف با پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و فناورانه در کشور اقدام به برگزاری "تورهای علمی" به صورت یک یا چند روزه نماید.

مشاور رسانه‌ای رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه معرفی برنامه ها و فعالیت‌های این معاونت در دو سطح عمومی و اختصاصی(عموم جامعه و بدنه تصمیم‌ساز، صاحب نظران و کارشناسان کشور در حوزه علم و فناوری) از جمله اهداف برگزاری این بازدیدها خواهد بود ادامه داد: ایجاد بستر ذهنی و اطلاعاتی برای اجرای بهينه سیاست‌ها و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری و کمک به عمومی‌تر شدن «گفتمان پيشرفت علم و فناوری» در جامعه که مورد رصد و تاکید رهبر فرزانه انقلاب است از دیگر اهداف این معاونت جهت برگزاری تور و گردشگری علمی محسوب می‌شود.

همچنین به گفته کرمی برگزاری اینگونه سفرها به ارتباط مستمرتر، کیفی و مؤثرتر و نظام‌مند معاونت علمی با اصحاب رسانه‌های جمعی در بخش‌های مختلف بويژه علم و فناوری کمک می‌کند که این امر یکی از اهداف دارای اهمیت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در دولت تدبیر و امید به شمار می‌آید.

پرویز کرمی به برنامه‌ریزی و جانمایی جهت برگزاری این تورها اشاره کرد و افزود: زمان و چگونگی برگزاری اینگونه سفرهای علمی به زودی اعلام خواهد شد تا اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به شرکت در این سفرها، بتوانند برای حضور در این برنامه و آشنایی بیشتر با فضای علمی و فناورانه کشور با آمادگی بهتری شرکت کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تور و گردشگری علمی را در راستای اجرای راهبرد کلان2 نقشه جامعه علمی کشور دانست و افزود: اقدام‌های 9، 10، 11 این نقشه مبنی بر اﺧﺘﺼــﺎص ﺑﺨــﺶ ﻣﻬﻤــي از ﺑﺮﻧﺎﻣــﻪﻫــﺎي معاونت در فرهنگ‌سازی و ترویج ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻋﻠﻤي و ﻓﻨﺎوري ﺑﺎ زﺑﺎن ﺳﺎده و ﻋﺎﻣﻪﻓﻬﻢ؛ با کمک رسانه‌ها، ﻃﺮاﺣي و اﺟﺮاي ﻣﻨﺎﻇﺮات ﻋﻠﻤي در رﺳﺎﻧﻪ‌ﻫﺎي ﻋﻤـﻮﻣي ﺑـﺎ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﺗﺨﺼﺼي در ﺣﻮزه ﻋﻠـﻢ و ﻓﻨـﺎوري و ﺣﻤﺎيـﺖ از ﻧﻈﺮيــﻪﭘــﺮدازي و ﻧﻘــﺪ و ﻣﻨﺎﻇﺮه و نیز اﻧﺘﺨﺎب ﺑﺮﺗﺮيﻦ رﺳﺎﻧﻪ‌ﻫﺎي ﻋﻤﻮﻣي ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي ﻣيﺰان ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﻢ و ﻓﻨﺎوري و ﺗﺨﺼـيﺺ ﺟـﻮايﺰ در ﺟﺸـﻨﻮاره‌ﻫـﺎ و ﺣﻤﺎيـﺖ ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي آن و در راستای «گفتمان پيشرفت علم و فناوری» بوده است.

متقاضیان استفاده از تورهای علمی می‌توانند با مراجعه به ‌سایت‌ معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به آدرس isti.ir و وارد نمودن مشخصات خود برای استفاده از اینگونه سفرها ثبت‌نام کنند.

تاریخ انتشار : 1393/04/22
کد : 72585
تعداد بازدید: 541