رویداد کارآفرینی «ایوان» برگزار شد

رویداد یک روزه کارآفرینی فناورانه ایوان در دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فناوری‌های نوین شهری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

رویداد یک روزه کارآفرینی فناورانه ایوان امروز 17 مردادماه 94 در دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فناوری‌های نوین شهری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری با هدف ترویج اختصاص دانش بنیان و حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه مدیریت شهری امروز (17 مردادماه) برپا و در آن رویداد کارآفرینی «ایوان» برای نخستین بار در کشور برگزار شد.

رویداد فناورانه یک روزه ایوان با موضوع پسماندهای شهری و با همکاری معاونت علمی و مرکز مطلعات شهرداری تهران در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران برگزار شده است.

به گفته دکتر فریدون صادقی مسوول برگزاری این رویداد، در برگزاری رویداد فناورانه ایوان، ایده های برتر و افرادی با صاحب ایده هایی با موضوع پسماند شهری تیم هایی تشکیل میدهند که این تیمها ایده را در مدل کسب و کار بررسی و تحلیل میکنند و پس از پایان روز ایده های ارائه شده مورد داوری قرار می گیرند.

وی همچنین بیان کرد: یکی از کارکردهای مهم این رویداد؛ تفکر، توسعه فرهنگ و ایده پردازی به صورت کار تیمی است.

صادقی در ادامه تاکید کرد: رویداد ایوان یک استارتاپ و یا استار تاپ ویکند نیست چرا که در آن صورت باید در سه روز برگزار می شد و روش متفاوتی را پیش می گرفت.

به گفته مسوول برگزاری رویداد «ایوان» این رویداد را می توان کریدور یا نمایش تولید ایده در حوزه پسماند نام گذاری کرد، اما این ایده ها باید بتوانند لباس فناوری به تن کنند تا از این طریق شرایط برای تجاری سازی فراهم شده و به تولید انبوه برسد.

وی شعار این رویداد را "من به تنهایی نمیتوانم، ما با هم می‌توانیم" عنوان کرد و گفت: یکی از کارکردهای مشخص این رویداد توسعه اندیشه و تفکر با گسترش کار تیمی است چرا که اساسا کسب و کار یک کار تیمی به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، مربیان رویداد ایوان را روزبه معینی، امیر سبزی، امیر یوسفی، امیرحسین صادقی و علیرضا امیدوار تشکیل می دهند. همچنین سروش ایوبی، مهران بهنام، سعید شاه حسینی و فرویدون صادقی ایده های این رویداد را داوری کردند.

در این رویداد یک روزه که با برنامه ریزی دفتر تجاری سازی فناوری و حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شهری برگزار شد بیش از 60 نفر از صاحبان ایده و فناوران مرتبط حضور داشتند.

حضور 220 شرکت در نمایشگاه فناوری های نوین شهری

همچنین سعید شاه حسینی مدیر علمی دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فن آوری های نوین شهری عنوان کرد: حدود 220 شرکت در این بازار حضور دارند که 113 شرکت توسط پارک های فناوری و یا صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شده اند، در این میان 110 شرکت نیز مستقل ثبت نام کرده و در فرآیند ارزیابی برگزیده شده اند.

وی در توضیح دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری بیان کرد: ما قصد تشکیل بازاری را داریم که از دو سمت عرضه و تقاضا برخوردار است بخش عرضه را شرکت هایی که فن آوری نوین ارائه می کنند تشکیل می دهد و بخش تقاضا واحدهای مختلف شهرداری تهران هستند که نیازهای فناوری مشخصی را اعلام کرده اند.

دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فن آوری های نوین شهری از 17 تا 19 مرداد ماه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در پارک گفتگو در حال برگزاری است.

 

تاریخ انتشار : 1394/05/18
کد : 72581
تعداد بازدید: 410