نشست هم‌اندیشی رؤسای بنیادهای استانی غرب کشور برگزار شد

اولین نشست هم‌اندیشی رؤسای بنیادهای استانی غرب کشور با هدف تقویت تعامل بنیادهای استانی غرب کشور و همچنین گسترش هم‌افزایی برای برگزاری جشنواره رویش زاگرس برگزار شد.

اولین نشست هم‌اندیشی رؤسای بنیادهای استانی غرب کشور با هدف تقویت تعامل بنیادهای استانی غرب کشور و همچنین گسترش هم‌افزایی برای برگزاری جشنواره رویش زاگرس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی بنیادهای استانی غرب کشور با حضور رؤسای بنیادهای نخبگان کرمانشاه، لرستان، ایلام و همدان در بنیاد نخبگان کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست اسلام‌پناه، رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، هماهنگی و هم‌افزایی استان‌های هم‌جوار در قالب برگزاری اردوها و کارگروه‌های مشترک را اقدامی موثر در پیشبرد اهداف بنیاد ملی نخبگان توصیف کرد و گفت: غرب کشور توانمندی و ظرفیت‌های کم‌نظیری در حوزه علم و فناوری دارد که شناسایی و برخورداری از آنها، منجر به پیشرفت و توسعه منطقه‌ای در کوتاهترین بازه زمانی خواهد شد.

امیری، رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان نیز با اشاره به جشنواره ابتکارات و اختراعات زاگرس (رویش زاگرس) که شهریور ماه به میزبانی بنیاد نخبگان لرستان برگزار می‌شود، گفت: فرهنگ‌سازی در ترویج جهاد علمی و اقتصاد دانش‌بنیان رویکردی است که در این جشنواره بر آن تأکید خواهد شد.

وی ایجاد کارگروه‌های مشترک در استان‌های هم‌پهنه، بازدیدهای دوره‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان برای سرآمدان, کارآفرینان و مخترعین و همچنین شناخت بیشتر ظرفیت‌های علمی و فناوری استان‌های غربی هم‌جوار را خواستار شد.

در ادامه مجذوبی؛ رئیس بنیاد نخبگان همدان تشکیل فن‌بازار را اقدامی مؤثر در ترویج و فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان دانست و گفت: بازدید از مراکز رشد و توجه به مراکز استعداد درخشان از دیگر موارد مهمی است که در کارگروه‌های مشترک باید مورد توجه قرار بگیرند.

خانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام نیز ضمن ترسیم چشم‌انداز بنیادهای نخبگان استانی و برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی را اقدامی مشترک در مسیر توسعه غرب کشور دانست.

وی در پایان تعامل بنیادهای نخبگان استانی با دستگاه‌های اجرایی را اقدامی مؤثر در پیشبرد اهداف تعیین شده برشمرد.

 

تاریخ انتشار : 1394/04/02
کد : 72576
تعداد بازدید: 409