دستاوردهای فناورانه دریایی ارائه می‌شوند

نمایشگاه دستاوردهای فناوری دریایی به منظور ارائه آثار و دست آوردهای فناورانه دریای با حمایت ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان دریایی در دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت بر پا خواهد شد.

نمایشگاه دستاوردهای فناوری دریایی به منظور ارائه آثار و دست آوردهای فناورانه دریای با حمایت ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان دریایی در دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت بر پا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در نمایشگاه دست آوردهای فناورانه دریایی که همزمان با برپایی دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار میشود دستاورد‌ها و محصولات فناورانه به صورت رایگان با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و مشارکت انجمن مهندسی دریایی ایران ارائه خواهند شد.  

بر اساس این گزارش ضرورت توجه به دریا و صنایع و فناوری های دریایی نیازمند تقویت و توجه ویژه است که باید با فعالیت های فرهنگ سازی و ترویجی مثل برگزاری همایشها، جشنواره ها و نمایشگاه ها توجه بیشتری به دریا داشته باشیم.

بر این اساس دومین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" با هدف ترویج مباحث مرتبط با دریا در حوزه‎های طرح‎های برتر فناورانه دریایی، نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی و ایده بازار، مسابقات دانشجویی همچنین مسابقات دانش‎آموزیبرگزار می شود.

قدم به قدم تا توسعه شرکت های دریایی

این جشنواره ملی با توجه به توسعه شرکتهای دانش بنیان و اهمیت کارهای ترویجی، اقدام به برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان «آثار و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور» همزمان با دومین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" 17 الی 19 آبان ماه 1395 در تهران کرده است تا بستری مناسب برای دانش آموزان فراهم شود و از دستاوردهای صنایع دریایی دیدن کنند تا بیشتر با مباحث دریا آشنا شوند.

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و مشارکت انجمن مهندسی دریایی ایران غرفه‌ای (حداقل 12 مترمربع) به صورت رایگان فراهم شده و از شرکتها و ارگانهای دریایی کشور جهت ارائه دستاورد‌ها و محصولات فناورانه خود در این نمایشگاه دعوت شده است. 

نمایشگاه دستاوردهای دریایی کشور و آثار دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره در رشته های مختلف همچون ماکت، مقاله، عکاسی، داستان، شعر و...  در محوطه باغ موزه دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1395/08/10
کد : 72570
تعداد بازدید: 339