یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

کارآفرینی، مخاطره‌پذیری در تبدیل ایده نو به اقتصادی جدید است

اصفهانی با بیان اینکه کارآفرینی در حقیقت مخاطره‌پذیری در تبدیل ایده‌های نو به حرفه‌های اقتصادی جدید است، گفت: نقش اقتصاد دانایی‌محور در صنایع مبتنی بر فناوری‌های نوین متجلی شده و این موضوع اهمیت توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری و یا به عبارتی «فن‌آفرینی» را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

اصفهانی با بیان اینکه کارآفرینی در حقیقت مخاطره‌پذیری در تبدیل ایده‌های نو به حرفه‌های اقتصادی جدید است، گفت: نقش اقتصاد دانایی‌محور در صنایع مبتنی بر فناوری‌های نوین متجلی شده و این موضوع اهمیت توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری و یا به عبارتی «فن‌آفرینی» را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر اصفهانی در اولین نشست روسای بنیاد نخبگان استان گیلان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان که با هدف بررسی زمینه‌ همکاری­های مشترک در محل بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد، با اشاره به لزوم نهادینه شدن تفکر کارآفرینی در جامعه علمی کشور، تصریح کرد: در دنیای امروز کارآفرینی در حقیقت مخاطره‌پذیری در تبدیل ایده‌های نو به حرفه‌های اقتصادی جدید است. از سوی دیگر نقش اقتصاد دانایی‌محور در صنایع مبتنی بر فناوری‌های نوین متجلی شده و این موضوع اهمیت توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری و یا به عبارتی «فن‌آفرینی» را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

رئیس بنیاد نخبگان گیلان با بیان اینکه فناوری در کسب فرصت و خلق ثروت و افزایش سطح زندگی و بهبود کیفیت زندگی مردم نقش مهمی دارد، ادامه داد: امروزه اقتدار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها با سطح اقتدار فناوری آنها سنجیده می‌شود. با توجه به تعریف و ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی، استقرار مؤلفه‌های آن از جمله تفکر دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان، شرایط را برای شکل‌گیری «شرکت‌های دانش بنیان» که لازمه شکل‌گیری و توسعه اقتصاد مقاومتی هستند، فراهم خواهند آورد.

وی خاطرنشان کرد: حضور سرمایه انسانی خلاق، نوآور و دانشی فن‌آفرین یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و پیش‌نیاز تحقق استراتژی شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه اقتصاد مقاومتی است که با توجه به ترکیب سنی و جمعیتی کشور، این سرمایه گران‌بها فراهم بوده و تامین شرایط لازم برای بهره‌برداری از آن بر عهده سازمان‌ها و نهادهای ذیربط است.

اصفهانی با اشاره به برنامه های  بنیاد نخبگان گیلان، اظهار داشت: بنیاد نخبگان گیلان به عنوان متولی شناسایی و هدایت و توانمندسازی صاحبان استعدادهای برتر و نخبگان در استان که بخشی از آنان را مخترعان و فناوران و فن‌آفرینان تشکیل می‌دهند، آمادگی ایجاد ارتباط بین این گروه از افراد سرآمد با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را دارد تا اثربخشی بهره‌برداری از تفکر نخبگی در توسعه استان گیلان تسریع شود.      

در ادامه ایزددوست؛ مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از آمادگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای  همکاری با بنیاد نخبگان استان گیلان در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و پشتیبانی از کارآفرینان خبرداد و گفت: با همکاری دو طرف می توان از وجود نخبگان در سازندگی استان و کشور به بهترین نحو برخوردار شد.

وی در پایان گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از هیچگونه کمکی در پیشبرد اهداف بنیاد نخبگان استان گیلان و تبدیل ایده به ثروت فروگذار نخواهد کرد.

تاریخ انتشار : 1394/04/06
کد : 72547
تعداد بازدید: 173

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601