معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران عازم مسکو شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی عالیرتبه، امروز (دوشنبه) عازم مسکو پایتخت فدراسیون روسیه شد تا در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی عالیرتبه، عازم مسکو پایتخت فدراسیون روسیه شد تا در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلام این خبر اظهار کرد: دکتر سورنا ستاری به همراه جمعی از روسای شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و مدیران ارشد حوزه علم و فناوری کشور،(دوشنبه) عازم مسکو پایتخت فدراسیون روسیه شد.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ادامه داد: در این سفر دو روزه دکتر ستاری و هیئت همراه در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه حضور خواهند یافت. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، ریاست طرف ایرانی در این کمیسیون را برعهده دارد و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه نیز رییس طرف روس خواهد بود.

پرویز کرمی با بیان اینکه دومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، آذرماه سال گذشته و همزمان با سفر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه به ایران برپا شده بود، ابراز کرد: در این سفر، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه، از مراکز دانشگاهی، علمی و فناوری روسیه بازدید می کنند. در ادامه نیز نشست های مختلفی بین کارگروه های مشترک کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه که در سفر قبلی تشکیل شده است، برگزار می شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دیگر برنامه های سفر هیئت ایرانی به مسکو را دیدار ستاری و آندری فورسینکو دستیار ویژه ولادیمیر پوتین در حوزه علم و فناوری، بیان کرد و ادامه داد: ستاری همچنین سال گذشته در دومین سفر رسمی خود به روسیه و در جریان افتتاحیه نمایشگاه هوافضای ماکس 2015، با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار و به همراه وی، بازدیدی ویژه از نمایشگاه ماکس 2015 انجام داد. این دیدار و بازدید 4ساعته، انعکاس گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.

به گفته پرویز کرمی، با توجه به برنامه ریزی هایی که توسط طرفین ایرانی و روسیه طی دو سال گذشته صورت گرفته است، نزدیک به 40 پروژه در زمینه های مختلف از جمله نانو، بیو، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، همکاری های دانشگاهی و همکاری شرکت های دانش بنیان و حوزه هایی از این دست برای شروع همکاری های تازه، مطرح و برخی از آنها نهایی شده و برخی نیز در حال مذاکره و پیگیری است که در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه و کارگروه های ذیربط که 6 کارگروه را شامل می شود، بررسی و درباره آنها تصمیم گیری می شود.

 

پایان پیام/

تاریخ انتشار : 1395/03/10
کد : 72526
تعداد بازدید: 317