دومین مرحله داوری طرح‌های فناوری برگزار شد

دومین مرحله داوری طرح‌های فناوری ستاد توسعه علوم و فناوری‎های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار شد.

دومین مرحله داوری طرح‌های فناوری ستاد توسعه علوم و فناوری‎های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر امیر علی حمیدیه ، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی درباره برگزاری این مرحله از داوری اظهار کرد:  دومین مرحله داوری طرح های فناوری که برای بررسی به این ستاد ارسال شده بود در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به ماموریت این ستاد در راستای حمایت از پژوهش های پایه، کاربردی و توسعه فناوری از کلیه محققان حوزه علوم سلول های بنیادی و طب بازساختی دعوت شد تا چکیده پیشنهاد طرح های خود را برای ما ارسال کنند که پس از ارسال طرح ها نخستین مرحله داوری انجام شد و پس از بررسی اولیه طرح های منتخب به مرحله دوم داوری راه یافتند.

در ادامه جلسه خانم دکتر نیکوگفتار به ارایه توضیحاتی درباره طرح های فناوری و اهمیت آن ها پرداخت و در خصوص نحوه داوری ها نیزگفت:  این مرحله از داوری در سه بخش دارویی، تجهیزات و کیت های HLA  و به صورت دفاع حضوری است.

وی به تعداد داوران این سه بخش نیز اشاره کرد و افزود: برای بخش دارو و HLA  هفت داور و برای گروه تجهیزات هشت داور در این مرحله حضور دارند و همچنین تعداد طرح های بخش دارویی شش طرح، بخش تجهیزات شش طرح و بخش HLA  نیز دو طرح است.

همچنین در این مراسم ، مجریان طرح های گروه دارویی به صورت حضوری و البته انفرادی  به دفاع از طرح خود پرداختند که بعد از اتمام دفاع هر مجری پاسخ گوی سوالات داوران مربوطه بودند .

بعد از اتمام داوری طرح های دارویی، داوری طرح های تجهیزات و HLAشروع شد که در این مرحله نیز هر کدام از مجریان به دفاع از طرح خود به صورت انفرادی و حضوری پرداختند و در پایان دفاع نیز پاسخگوی سوالات داوران بخش های خود بودند.

در پایان ارایه طرح توسط مجریان نیز داوران نظرات خود را در ارتباط با طرح های دفاع شده ارائه کردند و نقاط قوت و ضعف این طرح نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.

گفتنی است نتایج این مرحله از داوری به زودی اعلام خواهد شد .

 

تاریخ انتشار : 1394/07/28
کد : 72506
تعداد بازدید: 413