معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نمایشگاه نفت و گاز بازدید کرد

دکتر ستاری با حضور در بیستمین نمایشگاه نفت، گاز،پالایش و پتروشیمی در مراسم رونمایی از دستاوردهای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران حضور یافت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در بیستمین نمایشگاه نفت، گاز،پالایش و پتروشیمی در مراسم رونمایی از دستاوردهای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری پنج شنبه (١٧ اردیبهشت) با هدف آشنائی با آخرین دستاوردهای تلاشگران صنعت نفت کشورمان، از سالن‌های سازندگان و پیمانکاران بخش خصوصی، همچنین شرکت‌های دولتی بیستمین نمایشگاه نفت، گاز،پالایش و پتروشیمی بازدید کرد و در نشست (انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران) "استصنا" نیز حضور یافت.
سورنا ستاری، با حضور در غرفه استصنا با تاکید بر رویکرد دولت یازدهم مبنی بر

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: خوشبختانه در بخش نفت شرکت‌های دانش‌بنیان از توانایی بالایی برخوردار هستند و دولت نیز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آماده همکاری و حمایت از شرکت‌های داخلی است .

در ادامه با حضور دکتر ستاری، پدیدار دبیرکل انجمن، و اعضا و فعالان انجمن از دستاوردهای استصنا که به بومی‌سازی 10قلم کالای اولویت‌دار صنعت نفت اختصاص داشت، رونمایی شد. همچنین در این مراسم ابتدا دبیرکل انجمن و سپس اعضاء توانمندی‌ها و مشکلات خود را در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان بیان کردند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه بازدید از بیستمسن نمایشگاه نفت، گاز،پالایش و پتروشیمی از غرفه پتروپارس بازدید و از تلاش‌های انجام شده این شرکت در راه اندازی فاز ١٢ پارس جنوبی تقدیر کرد و بهره‌برداری از این فاز را دستاوردی ارزشمند برای صنعت نفت کشورمان دانست.

ستاری در ادامه با حضور در غرفه شرکت مپنا از جدیدترین فناوری‌های به دست آمده و انواع توربین‌های بومی‌سازی شده این شرکت دیدن کرد.

گفتنی‌ست؛ نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري کشور در اين حوزه است كه سالانه با حضور جمع كثيري از شركت‌هاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي برپا مي‌شود، این نمایشگاه فرصت بسيار مغتنمي است تا شركت‌هاي فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست اندركاران و متخصصان قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين صنعت، فعاليت‌ها و نوآوري‌هاي آتي خود را هدايت کنند.

گزارش تصویری مرتبط

تاریخ انتشار : 1394/02/19
کد : 72474
تعداد بازدید: 295