در دوره جدید مسولیت بنیاد ملی نخبگان شاهد تحول در حوزه نخبگان هستیم

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، ابتکارات دکتر ستاری در دوره جدید مسئولیت بنیاد ملی نخبگان را باعث تحول در حوزه نخبگان و استعدادهای برتر دانست.

 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، ابتکارات دکتر ستاری در دوره جدید مسئولیت بنیاد ملی نخبگان را باعث تحول در حوزه نخبگان و استعدادهای برتر دانست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر محمدمهدی زاهدی صبح امروز در نوزدهمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی که با حضور معاون علمی وفناوری رییس جمهور در کرمان برگزار شد، اظهار کرد: در دوره جدید مسولیت بنیاد ملی نخبگان با ابتکارات دکتر ستاری، شاهد تحول در حوزه نخبگان و استعدادهای برتر در کشور هستیم و ایشان در بنیاد ملی نخبگان تیمی فعال، نوآور و خلاق دارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: دستگاه ها باید فعالیت و حضور استعدادهای برتر در سیستم خود را مطالبه  که امیدواریم بنیاد ملی نخبگان در این زمینه کمک کند. 

وی افزود: مباحث شرکت های دانش بنیان، اقتصاد مبتنی بر فناوری و به تبع آن مباحث مربوط به امنیت کشور، قدرت سیاسی، نظامی و دفاعی کشور همه در ذیل توجه به استعدادهای برتر و شاخص میسر است.

 زاهدی گفت: اگر به این استعدادها توجه نکنیم، به اهداف مورد نظر اعم از چشم انداز و سیاست های طولانی مدت نظام نخواهیم رسید.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: رسیدن به اهداف در گرو نگاه خاص به استعدادهای برتر است و از سوی دیگر باید خود این افراد احساس کنند که در قبال این استعداد خدادادی مسوولیت دارند.

 رییس کمیسیون آموزش مجلس اظهار کرد: باید نخبگان استعداد خود را در خدمت این ملت و کشور قرار دهند و در صورت ایجاد فهم دو طرفه، می توانیم به آرمان ها دست پیدا کنیم.

همچنین علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان با بیان اینکه باید دید که نقش نخبگان در توسعه کشور و استان ها کجاست؟ گفت: نخبگی تنها در مباحص علمی نیست که پس از آن با نوشتن مقالات و بایگانی آنها در کتابخانه ها خاک بخورند.

وی اظهار کرد: در استان کرمان در حال جمع بندی طرحی هستیم که چگونه نخبگان می توانند در کنار مسوولان استان ها حضور یابند و در عرصه اجرایی و رسیدن به توسعه همکاری کنند.

استاندار کرمان گفت: اکنون باید فضایی را ایجاد کنیم که نخبگان هرچه بیشتر وارد عرصه اجرایی شوند.

وی بر آمادگی استان کرمان برای تشکیل کارگروه نخبگان کارآفرین و شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: در استان کرمان آمادگی داریم که با ایجاد این کارگروه، ضمن آماده کردن طرحی برای همکاری هرچه بیشتر نخبگان در عرصه اجرایی، اختیارات مورد نیاز برای تحقق این هدف را نیز پیشنهاد می کنیم.

رزم حسینی گفت: با سیاست های خوبی که دولت تدبیر و امید تاکنون اجرا کرده در حوزه داخلی و خارجی فضایی فراهم شده که تمامی فعالان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فضای خوبی را برای کارهای خود دیده اند.

وی ادامه داد: امنیت کشور ایران در منطقه نیز بی نظیر است و ایران امن ترین نقطه در منطقه است که این موضوع موجب می شود فعالیت های توسعه ای در فضای امن به خوبی انجام شود.

 

تاریخ انتشار : 1393/08/22
کد : 72454
تعداد بازدید: 479