جشنواره نوآوری و شکوفایی خلیج فارس پايان يافت

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: گام های بزرگ امروز ثمره درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران و نوآوری و شکوفایی امروز ثمره ی زحمات ارزشمند جوانان و اساتید و دلسوزان ایران اسلامی است.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان،‌ دکتر علی خلفی نژاد در مراسم اختتاميه جشنواره نوآوری و شکوفایی خلیج فارس با بیان اینکه در حاشیه این جشنواره بیش از60 میلیارد ریال از اختراعات مخترعان امکان سنجی بازار هدف شدند و در آینده نزدیک به بهره وری اقتصادی خواهند رسید، گفت: سرمایه گذاران زیادی با هدف سرمایه گذاری بر روی پروژه ای خاص، از نمایشگاه و جشنواره اختراعات خليج فارس بازدید کردندکه این امر، رسالت ما را در تحقق فرموده ی مقام معظم رهبری در خصوص مسئله تجاری سازی بیشتر می کند.

رئيس ستاد جشنواره نوآوری و شکوفایی خلیج فارس از برپایی 3 کارگاه تجاری سازی با عناوین مالکیت فکری، کارگاه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان، فرایند ها و الزامات و کارگاه آشنایی با انواع قراردادهای تجاری سازی در حاشيه جشنواره نوآوري و شكوفايي خليج فارس خبر داد.

دكتر خلفی نژاد ادامه داد: برپایی 2 کارگاه فرهنگی خلاقیت و انگیزش چرایی و چگونگی، برپایی غرفه ما توانسته ایم در مورد اختراعات انجام شده در دوران دفاع مقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، برپایی نمایشگاه ما می توانیم در خصوص توانمندیهای میهن مان، برپایی غرفه خلاقیت همراه با انجام بازی های فکری، مسابقه بزرگ خلاقیت و مسابقه شطرنج همزمانه، برپایی کارگاه خاتم سازی و انجام بازدیدهای زیارتی و سیاحتی از جمله برنامه های جنبی این جشنواره بود.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان تاریخچه ای از سابقه فرهنگی، هنری، علمی و ادبی استان فارس گفت: این خطه از لحاظ نخبه پروری مقامی در خور شأن ایران اسلامی را نصیب استان کرده است و این استان توانسته است بیش از 1300 نفر نخبه و استعداد برتر کشور را شناسایی کند.

خلفی نژاد اظهار داشت: 67 درصد از نخبگان فارس از دانشگاهیان هستند و این استان در کشور در مقام اول از نظر آمار نخبگان دارای تحصیلات تکمیلی می باشند.

شیراز نقطه آغازی در جشنواره‌های منطقه‌ای به شمار می رود

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در آئین اختتامیه جشنواره نوآوری  و شکوفایی خلیج فارس گفت: مهم ترین ویژگی این دوره از جشنواره ها اختراعات و نوآوری مشارکت چند نهاد متولی برای تجاری سازی است.

دکتر یوسفی فر افزود: تجاری سازی به شناسایی مخترعان و برپایی نمایشگاه ختم نمی شود بلکه باید هر اختراع بتواند تا راه منطقی خود را سیر کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران گفت: اختراعات می توانند مشکلات فناوری جامعه را حل کند پس باید به مخترعان جوان کشور توجه ویژه شود.

دكتر یوسفی فر با اشاره به اینکه 272 مخترع در این جشنواره شرکت کرده اند، افزود: در مرحله اول داوری 150 نفر در رشته های برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران، مواد، شیمی،  پزشکی، تجهیزات پزشکی، کشاورزی و صنایع غذایی پذیرفته شدند.

وی افزود: کار داوری این جشنواره را 25 داور از استان های تهران و فارس برعهده داشتند.

تاریخ انتشار : 1393/03/03
کد : 72450
تعداد بازدید: 886