اولین نشست تخصصی عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی برگزار شد

اولین نشست تخصصی عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان، صبح امروز؛ چهارشنبه؛ 26 شهریورماه، در محل سازمان آموزش فنی-حرفه‌ای کشور برگزار شد.

اولین نشست تخصصی عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان، صبح امروز؛ چهارشنبه؛ 26 شهریورماه، در محل سازمان آموزش فنی-حرفه‌ای کشور برگزار شد.

علی محمودی؛ مدیر کل امور مالی بنیاد ملی نخبگان در حاشیه این نشست که با حضور عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی بنیاد با هدف ایجاد تعامل بیشتر بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استانی تشکیل شد، گفت: با توجه به تجربه زیاد عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی در زمینه مدیریت مالی، رویکرد اصلی در این نشست، رسیدن به نقطه اشتراک برای خدمات‌دهی مناسب به نخبگان است.

وی افزود: باید توجه داشت اصول استانداردهای حسابداری در همه جا یکسان است اما به دلیل تفاوت سلیقه‌ای که در مدیریت وجود دارد ممکن است در نحوه اجرای این استانداردها اختلافاتی بروز کند. برگزاری این نشست‌ها به هماهنگی عاملین مالی بنیادهای نخبگان استانی برای اجرای دستور العمل‌های بنیاد ملی نخبگان در این زمینه که مورد نظر معاونت  توسعه مدیریت و منابع است کمک شایانی خواهد کرد.

محمودی در ادامه گفت: بنیاد ملی نخبگان درصدد است از تمام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود در جهت نیل به این اهداف استفاده کند.
در همین راستا نرم‌افزار حسابداری مالی از یکی از شرکت‌های معتبر تهیه شده است که بنیاد در این جلسه سعی بر پایه‌گذاری و استفاده از این نرم‌افزار در بنیادهای نخبگان استانی خود دارد. امید است بنیادهای نخبگان استانی بتوانند تا پایان مهر ماه سال جاری ثبت عملیات‌های مالی خود را در این نرم‌افزار پیاده کنند.

وی پیرامون ویژگی‌های نرم‌افزار مالی گفت: قابلیت اصلی این نرم‌افزار برای ستاد و معاونت  توسعه مدیریت و منابع دسترسی آسان و به موقع به گزارش عملکرد مالی بنیادهای نخبگان استانی است.

محمودی در ادامه خاطرنشان کرد: اکثر عاملین مالی که دربنیادهای نخبگان استانی فعال هستند، از کارکنان دانشگاه‌های مادر و یا کارکنان دستگاه های اجرایی محل سکونت خود هستند که هر کدام به نوعی تجربه خوبی را برای توانمندسازی هرچه بهتر برای اجرای فرآیندهای مالی در اختیار بنیاد ملی نخبگان قرار می‌دهند.

وی در پایان با بیان این نکته که هدف دیگر این نشست، ابلاغ دستورالعمل‌های جدید بنیاد ملی نخبگان مانند آئین‌نامه جدید جوایز تحصیلی است، عنوان کرد: در کنار اهداف کلی این جلسه، هدف دیگری که معاونت  توسعه مدیریت و منابع مالی بنیاد ملی نخبگان در پی آن است، ساماندهی اموال بنیادهای نخبگان استانی است. از آنجایی‌که اموال بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استانی در زمره اموال بیت‌المال هستند، ساماندهی این اموال امری بسیار مهم است.


تاریخ انتشار : 1393/06/26
کد : 72449
تعداد بازدید: 540