لزوم استفاده از امکانات استان هرمزگان در راستای تحقق اهداف دانش بنیان دریایی

دکتر داود صمصام‌پور با اشاره به اینکه استان هرمزگان با احتساب جزایر، دارای بیشترین نوار ساحلی است بر لزوم استفاده از امکانات استان در راستای تحقق اهداف تعیین شده در حوزه صنایع دانش بنیان دریایی تاکید کرد.

دکتر داود صمصام‌پور با اشاره به اینکه استان هرمزگان با احتساب جزایر، دارای بیشترین نوار ساحلی است بر لزوم استفاده از امکانات استان در راستای تحقق اهداف تعیین شده در حوزه صنایع دانش بنیان دریایی تاکید کرد.

دکتر داود صمصام‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه رویکرد دریامحور، مأموریت استان هرمزگان در برنامه پیشنهادی ششم توسعه است، گفت: استان هرمزگان با احتساب جزایر، دارای بیشترین نوار ساحلی است؛ به همین دلیل در برنامه ششم توسعه‌، رویکرد دریامحور و پیشرفت سواحل این استان مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در سال گذشته و به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علم‌وفناوری رئیس‌جمهور، 7 نشست با هدف فرهنگ‌سازی و توسعه گفتمان دریا برگزار شد که برگزاری نخستین جشنواره دانش‌آموزی دریا در سطح ملی یکی از نتایج آن بود و در این مهم بنیادهای استان‌های سواحلی کشور همکاری داشتند..

صمصام‌پور ادامه داد: با توجه به تأکید دکتر ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان به تعامل بیشتر با ستادهای مرتبط با حوزه دریا، چند کارگروه تخصصی نیز مانند کارگروه کشتی‌سازی و تجهیزات دریایی، کارگروه سامان‌دهی سواحل استان در توسعه گردشگری و کارگروه تأمین آب و آب شیرین‌کن و با همکاری  بنیاد نخبگان هرمزگان راه‌اندازی شد.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از امکانات استان در راستای تحقق اهداف تعیین شده به ظرفیت‌های موجود در مراکز فنی‌حرفه‌ای استان‌ها اشاره کرد و گفت: آموزش‌های عمومی فنی‌حرفه‌ای باید براساس نیازسنجی هر استان به سمت آموزش‌های مهارت‌های تخصصی متناسب با آمایش استان، برنامه ششم توسعه و رفع نیازهای استان سوق پیدا کند تا افراد ضمن فراگیری مهارت لازم بتوانند نقش بسزایی در اشتغال‌زایی ایفا کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در پایان با اشاره به نقش بازدیدهای علمی از مراکز بزرگ صنعتی در ایجاد حس خودباوری در استعدادهای‌برتر، گفت: بازدید علمی می‌تواند سبب ایجاد جرقه‌های ایده‌پردازی در افراد و همچنین آشنایی بیشتر آنان با پیشرفت‌های و نیازهای مراکز صنعتی شود.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1394/02/21
کد : 72439
تعداد بازدید: 379