سه شنبه 8 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

تزریق تفکر نخبگانی تسریع‌کننده حرکت به سمت توسعه است

صادقی گفت: تزریق ایده و تفکر نخبگانی به جامعه سبب می‌شود مسائل و چالش‌ها با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت حل شوند.

صادقی گفت: تزریق ایده و تفکر نخبگانی به جامعه سبب می‌شود مسائل و چالش‌ها با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت حل شوند.

به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی قم با حضور استاندار و معاونین استانداری، رئیس بنیاد نخبگان استان و تعدادی از مسؤلان اجرایی، سرآمدان و مستعدان‌برتر قم در محل استانداری برگزار شد.

در این نشست، سید مهدی صادقی؛ استاندار قم با اشاره به لزوم برگزاری این قبیل جلسات، گفت: هم‌اندیشی با این اجتماع زمینه‌ساز آگاهی از ایده و تفکر نخبگانی در همه حوزه‌ها و به‌کارگیری آن در جهت پیشرفت و توسعه است.

وی افزود: کشور در عرصه علم، جهش خوبی داشته و رشد قابل‌قبولی را شاهد هستیم. در دوره دولت یازدهم نیز پیشرفت چشمگیری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان به قوع پیوسته که این مهم حاکی از تأکید دولت بر این حوزه است.

استاندار قم با اشاره به اهمیت ایجاد و گسترش تعامل صنعت و دانشگاه، اظهار داشت: علی‌رغم ضرورت این مهم، متأسفانه تاکنون کشور نتوانسته است ارتباطی نظام‌‌مند بین صنعت و دانشگاه برقرار کند که همین عامل هم به صنعت و هم به جامعه علمی آسیب رسانده است.

صادقی با بیان اینکه توان و قابلیت نخبگان می‌تواند روند حرکتی کشور به سمت توسعه را تسریع کند، تصریح کرد: تزریق ایده و تفکر نخبگانی به جامعه سبب می‌شود مسائل و چالش‌ها با کمترین هزینه و البته بهترین کیفیت و بیشترین بهره‌وری حل شوند.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد نخبگان استان قم با حمایت از اجتماع نخبگانی و همچنین تشکیل کارگروه‌های تخصصی پتانسیل بالایی برای حل مشکلات‌بومی فراهم آورده است که امید است این ظرفیت‌های در بهترین شکل در راستای توسعه استان به‌کار گرفته شوند.

در ادامه این نشست، محمد محمدرضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان قم به‌کارگیری نخبگان را تنها راه پیشرفت و توسعه همه‌جانبه دانست و به اقدامات انجام‌شده در بنیاد نخبگان استان اشاره کرد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی استعدادهای‌برتر از سنین پائین، تصریح کرد: طرح دوست علمی برای شناسایی استعدادهای‌برتر در دوره متوسطه برنامه‌ریزی شده است. در قالب این طرح و با همکاری آموزش‌وپرورش، کارگاه‌ها و کلاس‌های توانمندسازی و مهارت‌افزایی متناسب با استعدادهای شناسایی‌شده برگزار می‌شود که خوشبختانه این طرح مورد استقبال قرار گرفته است.

محمدرضایی به اجرای برنامۀ ملی شهاب نیز اشاره کرد و یادآور شد: شناسایی، حمایت و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در هشت حوزه مشخص توسط معلمان، هدف این برنامه است. در سال آینده این برنامه برای مقاطع چهارم و پنجم ابتدایی در مناطق مشخص‌شده استان اجرا می‌شود. اجرای این برنامه یکی از اقداماتی است که کشور در آینده از ثمرات آن بهره‌مند خواهد شد.

وی از برگزاری جشنواره نوآوری‌وشکوفایی رویش در سال جاری در استان قم خبر داد و گفت: این جشنواره به‌صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سال جاری و همزمان با هفته پژوهش، قم یکی از میزبانان آن خواهد بود. امید است برگزاری رویش با همکاری نهادها و دستگاه‌ای درون‌استانی، دستاوردهای بسیار خاصه در علوم‌انسانی داشته باشد.

رئیس بنیاد نخبگان قم افزود: برگزاری اردو جهادی با هدف زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر اجتماع نخبگانی در منطقه، تجلیل از برگزیدگان استان به منظور تکریم و تجلیل از خدمات ارزنده و الگوسازی از آنان، دیگر برنامه‌های بنیاد نخبگان استان قم در سال جاری است.

محمدرضایی در پایان ضمن بیان ضرورت تداوم فعالیت‌های نخبگانی، رشد فرهنگی و معنوی اجتماع نخبگانی را از ملزومات این حوزه دانست.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/04/26
کد : 72435
تعداد بازدید: 229

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601