ضرورت نهادینه‌کردن اخلاق نخبگانی و افزایش حس خودباوری در مستعدان‌برتر

حمزه امیری، پاسداشت خدمات ارزنده نخبگان و ارج‌نهادن به تلاش‌های آنان را اقدامی مهم در راستای نهادینه‌کردن اخلاق نخبگانی و افزایش حس خودباوری در جوانان، خاصه مستعدان‌برتر توصیف کرد.

حمزه امیری معتقد است، پاسداشت خدمات ارزنده نخبگان و ارج‌نهادن به تلاش‌های آنان نقش مهمی در نهادینه‌کردن اخلاق نخبگانی و افزایش حس خودباوری در جوانان، خاصه مستعدان‌برتر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان در حاشیه مراسم تجلیل و تکریم از مفاخر علمی، فرهنگی و ادبی استان و برگزیدگان مسابقه فرهنگی شهاب مهربانی گفت: پاسداشت خدمات ارزنده نخبگان و ارج‌نهادن به تلاش‌های آنان نقش مهمی در نهادینه‌کردن اخلاق نخبگانی و افزایش حس خودباوری در جوانان، خاصه مستعدان‌برتر دارد؛ به همین دلیل بنیاد نخبگان لرستان در صدد است با فراهم کردن شرایط لازم در سال‌های آینده برگزاری مراسم تجلیل از مفاخر استان را به عنوان یکی از برنامه‌های فرهنگی مورد تأکید سند راهبردی کشور در امور نخبگان در اولویت کاری خود قرار دهد.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان با بیان اینکه لرستان به عنوان قطعه‌ای از سرزمین ایران زادگاه بزرگان، مشاهیر و فرهیختگانی است که تاثیر شگرفی در حوزه‌های مختلف علم، ادب و فرهنگ کشور داشته‌اند، اظهار داشت: بسیاری از دانشجویان و مستعدان‌برتر از حجم و عمق تاثیرگذاری این قبیل افراد در رشد و تعالی ایران اسلامی اطلاعات کافی ندارند و همین عدم‌اطلاع زمینه‌ساز از بین رفتن روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس در این افراد می‌شود.

امیری در پایان گفت: مشاهیری متعددی نظیر مرحوم آیت‌الله بروجردی (اعلی الله مقامه‌الشریف)؛ مرجع عالیقدر جهان تشیع، شهید بروجردی از سردارن دفاع‌مقدس، مرحوم اوستا شاعر و ادیب نامی عصر حاضر، علامه شهیدی مترجم نهج‌البلاغه و چهره‌های نام‌آشنای علوم و تاریخ دینی در خطه لرستان زاده شده و رشد کرده‌اند. معرفی این بزرگان به جوانان استان علاوه بر اینکه نوعی ارج نهادن به خدمات بی‌نظیر آنان محسوب می‌شود، با افزایش احساس عرق و غرور ‌ملی، سبب مسئولیت‌پذیر شدن آنان در قبال جامعه خود خواهد شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/06/29
کد : 72403
تعداد بازدید: 369