فرهنگسازی در عرصه دانش بنیان، جوان تحصیلکردۀ متقاضی‌اشتغال را به یک کارآفرین تبدیل می‌کند

سليماني دشتكي گفت: با القاء حس امید و خودباوری به جوان تحصیلکرده می‌توان او را از متقاضی‌اشتغال به یک کارآفرین تبدیل کرد که البته دستیابی به این مهم بیش از هر چیز نیازمند فعالیت‌های فرهنگی است.

سليماني دشتكي گفت: با القاء حس امید و خودباوری به جوان تحصیلکرده می‌توان او را از متقاضی‌اشتغال به یک کارآفرین تبدیل کرد که البته دستیابی به این مهم بیش از هر چیز نیازمند فعالیت‌های فرهنگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ قاسم سليماني دشتكي؛ استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به نقش مهم اقتصاد مقاومتی در توسعه استان، گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي در استان که مورد تأکید مقام‌معظم رهبري (مدظله العالي) و رییس‌جمهور قرار دارد، از اولویت‌های اصلی استانداری چهارمحال‌وبختیاری است.

وی تأمين زيرساخت‌هاي لازم و فراهم كردن شرايط مورد نياز براي اشتغال نخبگان و سرآمدان، را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتي در کشور دانست و افزود: طرح‌های کلان نخبگان و سرآمدان علمی اثری بی‌نظیر در شکوفایی اقتصادی کشور ایفا خواهد کرد. به همین دلیل علم و دانسته‌های این افراد باید بیش از گذشته به جامعه تزریق شود که یکی از راه‌های آن ایده‌پردازی در قالب طرح و اجرایی شدن آن است.

سليماني دشتكي در ادامه به موضوع اشتغال دانش‌آموختگان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته علي‌رغم مشكلات فراوان، دولت در زمينه اقتصادي و مالي، فعاليت‌هاي بسيار خوبي در چهارمحال‌وبختياري انجام داد و زمينه اشتغال بسياري از جوانان از همین راه فراهم شد. امسال نیز با توجه به نتایج برجام و موفقيت‌هاي كسب شده در اين زمينه، امید است با رونق اقتصادی، اتفاقات بهتری را در حوزه اشتغال دانش‌آموختگان‌بومی شاهد باشیم.

وی فعالیت در عرصه کارآفرینی را نیاز امروز دانشگاهیان دانست و تصریح کرد: با القاء حس امید و خودباوری به جوان تحصیلکرده می‌توان او را از متقاضی‌اشتغال به یک کارآفرین تبدیل کرد که البته دستیابی به این مهم بیش از هر چیز نیازمند فعالیت‌های فرهنگی است.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری حضور دانشگاهیان در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان را گامی مثبت ارزیابی کرد و افزود: عرصه دانش‌بنیان بستر مناسبی برای اشتغال دانشگاهیان است که البته رونق این حوزه و ترغیب افراد به فعالیت در این زمینه نیازمند کارفرهنگی و اطلاع‌رسانی صحیح است. در این بین نباید از لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم نیز غفلت شود.

وی حوزه گیاهان دارویی را یکی از ظرفیت‌های منحصربفرد چهارمحال‌وبختیاری برشمرد و خاطرنشان کرد: قابلیت‌های كشت، توسعه و فرآوری گياهان دارويي يكي از مهمترين مزيت‌هاي استان است كه دانش‌آموختگان دانشگاهی خاصه مستعدان‌برتر مي‌توانند با حضور فعال در آن نقش و تأثیرگذاری ویژه خود در توسعه‌بومی را به منصه ظهور برسانند. البته باتوجه به ضرورت ایجاد بستر مناسب، تقويت زيرساخت‌هاي لازم براي توسعه صنعت گياهان دارويي و همچنین گل‌محمدي در چهارمحال‌وبختياري، در اولویت کاری مسئولان استان قرار دارد.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/02/19
کد : 72396
تعداد بازدید: 368