در چارچوب برنامه هاي فرهنگي، دوره تعالیم اسلامی برگزار شد

در راستاي اجراي برنامه هاي فرهنگي بنياد ملي نخبگان دوره تعالیم اسلامی به مدت سه روز در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملي نخبگان، دكتر سید حسین اخوان علوی در خصوص دوره آموزشی تعالیم اسلامی افزود: قدرت ایران در حوزه تعالیم اسلامی نیز به صورت جدی در حال گسترش است.

وی ادامه داد: نسل های اول و دوم انقلاب،  قدرت سیاسی ایران را به خوبی در جهان گسترش دادند و با بروز توانمندی علمی نسل سوم ، قدرتمان چندین برابر شده است.

دكتر اخوان قدرت فرهنگی ایران اسلامی در جهان را تعیین کننده دانست و گفت : همسو با این رویکرد برنامه های فرهنگی منسجمی در کشور در حال اجرا است.

وی افزود: اینکه امروز دانشمندان جهان افراد نخبه و استعداد برتر ایران را در رده و کنار خود می بینند ،برای استکبار زنج آور است.

رییس بنیاد نخبگان استان قم گفت: ایران اسلامی در جهان به یک قدرت سیاسی و علمی و فرهنگی تبدیل شده است و استکبار جهانی نیز به این نتیجه رسیده که با قدرتمند شدن ایران در زمینه های سیاسی ، اجتماعی ، علمی و فرهنگی نمی تواند همانند دیگر کشورها با آن بازی کند.

عضو كارگروه فرهنگی بنیاد ملی نخبگان افزود: قدرت سیاسی ایران اسلامی به پشتوانه تعالیم اسلامی پس 35 سال از پیروزی انقلاب همچنان در حال رشد و تعالی و افتخار آفرینی است.

وي به برنامه های فرهنگی بنیاد نخبگان اشاره کرد و ادامه داد: تقویت اعتقادات دینی و اسلامی نخبگان و استعداد های برتر ضروری است.

دكتر اخوان برگزاری دوره های آموزشی تعالیم اسلامی برای نخبگان و استعداد های برتر کشور را یکی از برنامه های فرهنگی بنیاد نخبگان برشمرد و گفت: پویایی و توانمندی نخبگان در حوزه تعالیم اسلامی دانش علمی ایران را در ابعاد مطلوب تری گسترش می دهد.

گفتني است، برگزاری این دوره آموزشی با هدف تقویت ایمان دینی ،اعتقادی و معرفت افزایی نسبت به اهل بیت (ع) و بالا بردن مهارت های اجتماعی نخبگان از سوی بنیاد نخبگان مازندران و استان قم برنامه ریزی شد.

نخبگان و چهره های علمی برتر استان های قم ، مازندران ، تهران ، یزد ، فارس ، البرز ، خراسان جنوی ، چهارمحال و بختیاری ، گلیان ، گلستان و خراسان شمالی در این دوره آموزشی سه روزه حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1392/12/10
کد : 72388
تعداد بازدید: 603