بهره‌گیری از پتانسیل نخبگان در استان‌ها در گرو ظرفیت‌سازی مناسب است

دکتر ورسایی، ظرفیت‌سازی برای بهره‌گیری از پتانسل‌ نخبگان در حل مشکلات استان‌ها را ضروری دانست و گفت: شورای علمی استان‌ها قادر است مسائل اولویت‌دار استان را تبیین و برای مرتفع شدن آنها راهکار مناسب ارائه دهد.

دکتر ورسایی، ظرفیت‌سازی برای بهره‌گیری از پتانسل‌ نخبگان در حل مشکلات استان‌ها را ضروری دانست و گفت: شورای علمی استان‌ها قادر است مسائل اولویت‌دار استان را تبیین و برای مرتفع شدن آنها راهکار  مناسب ارائه دهد.

دکتر ورسایی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر نقش مهم شورای علمی بنیادهای نخبگان استانی، گفت: شورای علمی در آینده به نهادی تاثیرگذار در استان‌ تبدیل خواهد شد.

وی ظرفیت‌سازی برای بهره‌گیری از پتانسل‌های نخبگان در حل مشکلات استان را یکی از وظایف شورای علمی عنوان کرد و افزود: این شورا برای تحقق اهداف خود نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات استانی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی است؛ البته در این میان باید برخورداری از پتانسیل خیرین و واقفان نیز مورد توجه جدی قرار بگیرد.

ورسایی با اشاره به اینکه سازوکار لازم برای تحقق اهداف مورد نظر باید توسط شورا علمی در استان فراهم شود، اظهار داشت: شورای علمی قادر است مسائل اولویت‌دار استان را تبیین و برای مرتفع شدن آنها راهکار مناسب ارائه دهد.

وی برگزاری نشست‌های هم‏اندیشی با نخبگان و استعدادهای‌برتر استان با هدف ارائه ایده‏ها و راهکارهای آنان برای پیشرفت استان را یکی از اقدامات مهم بنیاد نخبگان زنجان در سال گذشته عنوان کرد و نظارت بر اجرای طرح شهاب در استان برای پایه چهارم، ایجاد بانک اطلاعات سرآمدان استان و برگزاری کارگاه‌های متعدد با رویکرد توانمندسازی استعدادهای برتر را از دیگر فعالیت‌های بنیاد نخبگان زنجان در سال 93 برشمرد.

ورسایی تشکیل شورای علمی و راه‌اندازی کارگروه‏های تخصصی را از اولویت‌های بنیاد نخبگان زنجان در سال جاری دانست و ادامه داد: برگزاری بازدیدهای علمی با حضور نخبگان و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی، اقدام به عنوان حلقه واصل میان دستگاه‏های درون استانی با جامعه نخبگانی و بسترسازی برای بهره‏گیری از پتانسیل جامعه نخبگان از دیگر برنامه‌های بنیاد نخبگان زنجان در سال جاری خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1394/02/22
کد : 72385
تعداد بازدید: 361