بازدید نوآوران و مخترعان و استعدادهای برتر کهگیلویه و بویراحمدی از پارک علم و فناوری فارس

نوآوران و مخترعان و استعدادهای برتر استان کهگیلویه و بویراحمد از پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند.

نوآوران و مخترعان و استعدادهای برتر استان کهگیلویه و بویراحمد از پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، در این بازدید یک روزه که با هدف آشنایی هر چه بیشتر با کارکرد شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد، از چندین شرکت مستقر در پارک بازدید به عمل آمد و نوآوران و صاحبان ایده هم استانی از نزدیک با روند کار و نوع فعالیت‌های آنان آشنا شدند. این شرکت‌ها که عمدتاً در حوزه برق، الکترونیک و رایانه فعالیت داشتند، توضیحاتی پیرامون طرح‌های خود، روند نمونه ‌سازی آن، میزان هزینه‌های انجام شده، حمایت‌های صورت گرفته و ... توضیحاتی ارائه دادند.

دکتر علی مرادی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمددر حاشیه این بازدید اظهار کرد: برای تجاری سازی نتایج تحقیقات، تجاری‌سازی ایده‌ها و بازاریابی شرکت‌ها نیازمند ایجاد پارک علم و فناوری همانند سایر استان‌ها هستیم. سعی ما بر این است که با استفاده از علم و توانمندی‌ها و با توجه به نیازمندی‌های موجود در استان این مراکز در استان هر چه زودتر فعال شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد به کاربردی بودن سفر یاد شده اشاره کرد و گفت: هدف اصلی ما از این بازدید یک روزه آشنایی با شیوه کار و نوع حمایت های سایر استان‌ها به فرهیختگان و نوآوران خود است.

وی افزود: محیا نمودن زمینه‌های لازم برای رشد و ترقی شرکت‌های نوپا از جمله حمایت‌های پارک‌های علم و فناوریست به طوری که این پارک‌ها تا سه سال اول شروع کار شرکت‌ها را که دوره آسیب‌پذیری برای آنان محسوب می‌شود، حمایت می‌کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اکنون شرکت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف اقتصادی در کشور مشغول فعالیت هستند، گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر پارک علم و فناوری در استان ایجاد شود.

تاریخ انتشار : 1393/04/07
کد : 72380
تعداد بازدید: 560