برپایی کارگاه خط و خوشنویسی استاد جلیل رسولی/ رسولی: نستعلیق ایرانیان در تمام دنیا شهرت دارد

کارگاه خط و خوشنویسی جلیل رسولی؛ استاد برجسته هنر خط و خوشنویسی در هنرکده هشتمین همایش ملی نخبگان جوان برپا می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کارگاه خط و خوشنویسی جلیل رسولی؛ استاد برجسته هنر خط و خوشنویسی و از برگزیدگان جشنواره شهید آوینی؛ 29 مهرماه، ساعت 11 صبح در سالن(2) محل اجلاس سران اسلامی و در حاشیه هشتمین همایش ملی نخبگان جوان برپا می‌شود.

رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان ضمن بیان اینکه هدف برگزاری این کارگاه آشنا شدن نخبگان و استعدادهای برتر با هنر خط و خوشنویسی است، افزود: خوشنویسی هنر اول ایرانیان و در واقع هنر ملی این سرزمین است.

وی اظهار داشت: یک ایرانی هر چند در رشته‌های مختلف علمی نخبه و یا صاحب استعداد برتر باشد، باید از خطی خوش نیز برخوردار باشد.
رسولی با اشاره به اینکه هنر خوشنویسی در خون ایرانیان وجود دارد، خاطرنشان کرد: دیدن یک خط خوش و زیبا هر انسانی را به وجد می‌آورد؛ حتی اگر فرد سواد خواندن نوشتن هم نداشته باشد باز هم با دیدن یک خط زیبا روح و روان خود را با این هنر آمیخته خواهد دید.

وی با تأکید بر جایگاه رفیع خط و خوشنویسی در بین ایرانیان گفت: خط و بخصوص نستعلیق ایرانیان در تمام دنیا شهرت دارد و مردمان بسیاری در سراسر دنیا دوست دارند بتوانند مانند ایرانیان نستعلیق بنویسند.

رسولی با اعلام به نمایش در آمدن چند اثر از او در هشتمین همایش سالانه نخبگان جوان، گفت: در این کارگاه سعی خواهد شد تا حد امکان جوانان علاقه‌مند به حوزه خط و خوشنویس را شناسایی شوند و آنان را برای ورود جدی به این عرصه ترغیب و تشویق کنیم.

هشتمین همایش ملی نخبگان جوان 29 و30 مهرماه در سالن اجلاس سران و اولین جشنواره فرهنگی- ورزشی نخبگان یکم لغایت سوم آبان‌ماه برگزار می‌شود. دیدار شرکت‌کنندگان در همایش، با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در روز سی‌ام مهرماه از جمله مهمترین برنامه‎های این همایش است.

تاریخ انتشار : 1393/07/28
کد : 72358
تعداد بازدید: 325