ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران با حضور و مشارکت شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی و همچنین مشارکت وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های مرتبط از 4 تا 6 آذرماه در تهران برگزار خواهد شد.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران با حضور و مشارکت شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی و همچنین مشارکت وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های مرتبط از 4 تا 6 آذرماه در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این نمایشگاه نوین‌ترین و جدیدترین دستاوردها، پیشرفت‌ها، تجهیزات، صنایع و قطعات مختلف صنایع هوایی واحدهای تولیدی، تجاری و تحقیقاتی داخلی و شرکت‌های خارجی ارائه و به نمایش گذاشته می‌شود.
ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران در شش بخش تعمیر، نگهداری و اورهال هواپیما، الکترونیک، اویونیک، مخابرات و رادار، صنایع هوایی

بدون سرنشین، هوانوردی عمومی و هواپیماهای سرنشین دار، آموزش، استانداردسازی و مهندسی مشاور، خدمات فنی و قطعه سازی(زنجیره تامین هوا فضا) و فضایی و هوافضا برگزار می‌شود.

در بخش نرم‌افزاری انواع سیستم عامل‌ها، کسب اطلاعات نمایشگاه از طریق نرم‌افزار، دریافت نرم‌افزار از طریقwifi ، ذخیره اطلاعات در تلفن همراه، امکان مسیریابی از طریق برنامه‌های نرم‌افزاری ارائه می‌شود.

در این نمایشگاه  علاوه بر بخش‌های نرم‌افزاری، بخش‌های سخت‌افزاری نیز تولیدات و صنایع خود از جمله هواپیماهای سبک و فوق سبک، انواع بالگردها، ماهواره‌برها و قطعات مربوط به موتور هواپیماها و موشک‌ها، سازه‌های پرنده، قطعات فلزی و غیر فلزی، تجهیزات هوایی و فرودگاهی، ابزارآلات خاص هوایی، سامانه‌های الکترونیکی، اویونیکی، مخابراتی و راداری، بدنه و غیره ارائه خواهد شد.

بر اساس گزارشات ارسالی، تاکنون حضور یکصد و 14 شرکت داخلی و خارجی در ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران قطعی شده است و در کنار شرکت‌های داخلی تاکنون حضور شرکت‌هایی از کشورهای آلمان، انگلستان، بلژیک، ترکیه، فرانسه، روسیه، چین، ایتالیا و اردن هم نهائی شده و پیش بینی می‌شود در روزهای آینده علاوه بر افزایش شرکت‌های خارجی، با ورود سازمان صنایع هوایی کشور، تعداد شرکت‌های داخلی نیز افزایش یابد.

در ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران که با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و در راستای فرهنگ سازی و ترویج حوزه دانش بنیان هوایی و هوانوردی عمومی برگزار می شود، علاوه بر نمایش توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی کشور، برخی از شرکت‌های هوایی، نشریات و مجلات تخصصی، ماکت و مدل‌هاي خود در حوزه صنايع هوايي را ارائه می‌کنند. در بخش نمایش هوایی و پروازها نيز هواپیماهای سبک و فوق سبک، آبپاش، دو زیست، جایرو و هلی کوپتر حضور دارند.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضائی ایران را اتحادیه صنایع هوایی و فضایی کشور و با حمایت و همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مصلح، وزارت راه و شهرسازی، وزرت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امورخارجه، معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری، مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران، سازمان صنایع هوا فضا، سازمان فرودگاه‌ها، سازمان صنایع هوایی، قرارگاه ثارالله تهران، ارتش، سپاه پاسداران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط برگزار می‌شود.

ارائه توانمندی‌های صنايع هوايی، هوانوردی و هوا فضايی جمهوری اسلامی ایران و معرفی آخرین دستاوردها و فناوری‌های مربوط در سطح بین‌المللی،آشنایی شرکت‌های داخلی با پیشرفت‌های روز صنعت هوایی دیگر کشورها، جلب حمایت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، توجه به زیرساخت‌ها، توجه به قوانین به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی با توجه ویژه به رشد بخش خصوصی، طراحی برنامه‌هایی برای معرفي مزایای پروازهای عبوری از آسمان ایران و تبدیل شدن به هاب منطقه، جذب شرکت‌های معتبر خارجی از سایر نقاط جهان به منظور استفاده متقابل از توانمندی‌های ایران و دیگر کشورها، جهت گیری برای مردمی کردن هوانوردی عمومی و حمایت از رسانه‌های هوایی کشور از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.

علاقمندان جهت اطلاع از برگزاری این نمایشگاه میتوانند به سایت  www.tehranairshow.com  مراجعه و یا با شماره تلفن‌های44674491،44674429 تماس بگیرند.

 

تاریخ انتشار : 1394/08/26
کد : 72349
تعداد بازدید: 382