«نخستین فستیوال شهر خلاق» آغاز شد

همزمان با برگزاری چهارمین جشنواره فناوری‌های پیشرفته ربع‌رشیدی 20 تا 23 آبان ماه «نخستین فستیوال شهر خلاق» در تبریز در حال برگزاری است.

همزمان با برگزاری چهارمین جشنواره فناوری‌های پیشرفته ربع‌رشیدی 20 تا 23 آبان ماه «نخستین فستیوال شهر خلاق» در تبریز در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، شهر خلاق به بهتر شدن محیط زندگی و ارتقای کیفیت زندگی به واسطه تفکر و خلاقیت شهروندان تاکید دارد. شهر خلاق، باعث ساری و جاری شدن تفکرات شهروندان برای بهتر شدن محیط و ارتقاء کیفیت زندگی آنان می گردد و از این نظر مشارکت و کارایی شهروندان را افزایش می دهد.شهر خلاق در قرن بیست و یکم به معنای شهروندان خلاق است.

در این شهر همه خدمات، فرایند ها و ... به جدید ترین، کارا ترین، بهره ورترین و زیبا ترین روش ممکن است. خلاصه آن که شهر خلاق هم زمینه رشد خلاقیت را فراهم می نماید، هم سازماندهی و مدیریت آن خلاقانه است و همچنین می تواند به شکل خلاقانه، استعداد همکاری جمعی را بکار گیرد.

هدف از برگزاری فستیوال شهر خلاق ایجاد فرهنگ تفکر خلاق است. این فستیوال به عنوان اولین گام درجهت شکل گیری شهر خلاق و اصلی ترین اقدام منطقه ویژه علم و فناوری جهت فعال نمودن ستاد شهرخلاق است.

افزایش آگاهی و جذب همکاری شهروندان، جذب ایده ها و فرهنگ سازی از جمله اهداف برگزاری فستیوال شهر خلاق است. این فستیوال به صورت وسیع تر و تخصصی تر برای اردیبهشت ماه سال آتی برنامه ریزی شد.

فستیوال شهر خلاق در سه بخش سخنرانی، مسابقات، نمایشگاه برنامه ریزی شده است. بخش سخنرانی این فستیوال امروز، 22 آبان ماه، در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی تبریزبا سخنرانی متخصصین داخلی و خارجی در حال برگزاری است. اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، محققان، مسئولین شهری و شهرداران سراسر کشور مدعو این بخش از فستیوال هستند.

مسابقات این فستیوال شامل طراحی لوگو، توصیف یک روز خیالی در شهر خلاق، نقاشی کودکان و نوجوانان زیر 18 سال می شود. در بخش نقاشی کودکان و نوجوانان زیر 18 سال  کودکان و نوجوانان تصویر ذهنی خود را از شهر زیبا و راحت ترسیم می کنند.

در نمایشگاه شهر خلاق که هم زمان با چهارمین جشنواره فناوری های پیشرفته ربع رشیدی 20 تا 23 آبان ماه در نمایشگاه بین المللی تبریز در حال برگزاری است تمامی شرکت ها و مجموعه های علاقه‌مند که در ارائه محصول و خدمات خلاقیت بکار گرفته اند حضور دارند.

منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با هدف ایجاد فضای تعامل برای عرضه‌کنندگان و خریداران فناوری و با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری (عتف)، استانداری آذربایجان شرقی، سازمان برنامه و بودجه استان و نمایشگاه بین‌المللی تبریز ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی فناوری‌های نو و پیشرفته رَبع رشیدی تبریز را برگزار می‌کند.

اين رويداد از 20 تا 23 آبان ماه 1395 در شهر تبريز برپاست.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/08/22
کد : 72300
تعداد بازدید: 589