اعلام میزان اعتبار جوایز تحصیلی دوره کارشناسی ارشد

میزان تسهیلات اعطایی در جوایز تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و نیز سال پنجم تا هفتم دکتری حرفه ای به دانشجویان برگزیده دانشگاه ها اعلام شد.

میزان تسهیلات اعطایی در جوایز تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و نیز سال پنجم تا هفتم دکتری حرفه ای به دانشجویان برگزیده دانشگاه ها اعلام شد.
به گزارش دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات اعطایی در جوایز تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و نیز سال پنجم تا هفتم دکتری حرفه ای به دانشجویان برگزیده دانشگاه ها از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد.
براین اساس، این جوایز در چهار بخش آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ اعطا خواهد شد.

 

جایزه آموزش
در بخش جایزه آموزش، تسهیلات اعتبار آموزش یاری (دستیار آموزشی) به طور ماهانه و براساس قرارداد دانشجو با دانشگاه و اعتبار توانمندی آموزشی (هزینه شرکت در دوره ها و کارگاه های آموزشی) هر کدام تا سقف 5 میلیون ریال تعیین شده است.

جایزه پژوهش
همچنین در بخش جایزه پژوهش، تسهیلات اعتبار پژوهش یاری (دستیار پژوهشی) به طور ماهانه و براساس قرارداد دانشجو با دانشگاه 5 میلیون ریال، برای اجرای پایان نامه کارشناسی ارشد 20 میلیون ریال، برای کمک هزینه شرکت در همایش های علمی داخلی (دوبار) هر بار 2 میلیون و 500 هزار ریال و برای همایش های علمی خارجی، یک بار در سال به میزان 20 میلیون ریال اعتبار پرداخت می شود.
برای ارتباطات علمی نیز کمک هزینه اشتراک نشریات علمی داخلی و خارجی، کمک هزینه عضویت در انجمن های علمی و تسهیلات خرید کتاب های علمی 5 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته است.

جایزه فناوری
اما در بخش جایزه فناوری تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان کارشناسی ارشد عبارتند از: اعتبار فن یاری (دستیار فناوری) به طور ماهانه و براساس قرارداد دانشجو با دانشگاه 5 میلیون ریال و اعتبار توانمندی کارآفرینی (دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کار، تجاری سازی، حقوق مالکیت فکری و...) 5 میلیون ریال.

جایزه فرهنگ
تسهیلات راتبه سالانه در بخش جایزه فرهنگ برای مجردها یک میلیون ریال و متاهلان یک میلیون و 800هزار ریال به طور ماهانه به دانشجویان این مقطع پرداخت خواهد شد. ودیعه اجاره مسکن به دانشجویان تهرانی 250 میلیون ریال و شهرستانی ها 150 میلیون ریال ارائه می شود. هدیه ازدواج برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
براساس این گزارش، در دوره کارشناسی ارشد انتظار این است که دانشجو از طریق جایزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بتواند حق «آموزش یاری»، «پژوهش یاری» و «فن یاری» را کسب کند، به همین دلیل «مبلغ راتبه سالانه» چندان زیاد نیست.

 

{ برای مشاهده جدول میزان تسهیلات جوایزه تحصیلی دوره کارشناسی ارشد را اینجا کلیک کنید}

پایان پیام/

 

تاریخ انتشار : 1393/08/26
کد : 72292
تعداد بازدید: 421