یکشنبه 4 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

15 شرکت دانش‌بنیان ایرانی در عرب لب 2016 حضور می‌یابند

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان برتر حوزه تجهیزات آزمایشگاهی جهت حضور در نمایشگاه عرب لب 2016 که در شهر دوبی برگزار می‌شود، در قالب پاویون ملی ایران حمایت می‌کند.

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان برتر حوزه تجهیزات آزمایشگاهی جهت حضور در نمایشگاه عرب لب 2016  که در شهر دوبی برگزار می‌شود، در قالب پاویون ملی ایران حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، حسن قاسمی مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی درباره حضور ایران در نمایشگاه عرب لب 2016 بیان کرد: کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد تا از شرکت‌های دانش‌بنیان برتر حوزه تجهیزات آزمایشگاهی جهت حضور در نمایشگاه عرب لب 2016  که در شهر دوبی کشور امارات برگزار می‌شود، در قالب پاویون ملی ایران حمایت کند.

قاسمی عنوان کرد: این حمایت شامل پرداخت 70 درصد هزینه‌های اجاره غرفه، غرفه‌سازی و حمل و نقل کالای نمایشگاهی شرکت‌ها است که شرکت‌ها تا پایان آبان ماه فرصت ارسال درخواست برای حضور در نمایشگاه را داشتند.

مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تعداد 31 شرکت دانش بنیان برای حضور در این نمایشگاه درخواست‌های خود را به کریدور ارسال کردند که در نهایت  12 تا 15 شرکت برای حضور در نمایشگاه انتخاب خواهند شد. معیارهای انتخاب شرکت‌های توانمند جهت حضور در این نمایشگاه تدوین گردیده و شرکت‌ها پس از تایید اولیه توسط کریدور، می‌توانند در نمایشگاه حاضر شوند.

قاسمی درباره اهمیت نمایشگاه عرب لب گفت: این نمایشگاه تنها نمایشگاه منطقه در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی است که خریدارانی را از بازارهای رو به رشد خاورمیانه، آفریقا، شبه قاره هند، آسیا و چین دور هم جمع می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت صادرات در این حوزه از محصولات، کریدور صادرات فضای نمایشگاهی شامل 144 متر شامل دو جزیره 72 متری را در نمایشگاه عرب لب 2016 تدارک دیده است. البته کریدور در سال گذشته با حضور 8 شرکت و در مساحتی شامل 72 متر در این نمایشگاه شرکت داشت.
قاسمی بیان کرد: حضور شرکت‌ها در نمایشگاه سال گذشته علاوه بر استقبال شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی، منجر به تفاهم‌هایی نیز در حاشیه این نمایشگاه شد. در نمایشگاه سال 2015 یکی از شرکت‌ها موفق به عقد تفاهم‌نامه همکاری و ارایه خدمات پس از فروش یک شرکت انگلیسی در ایران شد و برخی از شرکت‌های تولیدکننده نیز مذاکرات خوبی را برای ارسال نمونه و یافتن شریک تجاری مناسب داشتند.

مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تمامی شرکت‌های حاضر در پاویون سال 2015 نیز برای حضور در نمایشگاه امسال اعلام علاقه‌مندی کرده‌اند گفت: البته امسال برنامه‌ریزی جهت حضور یک شرکت برندینگ در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی صورت گرفته و امیدواریم برخی از شرکت‌های تک محصولی در ذیل این برند تجاری به حضور در بازارهای جهانی بپردازند.

قاسمی در پایان متذکر شد، مدی­لب(MEDILAB)  مربوط به حوزه تحقیقات دارویی و پزشکی، بیولب (BIOLAB)  مربوط به حوزه علوم زیستی و زیست فناوری، پترولب (PETROLAB) مربوط به حوزه نفت و پتروشیمی است، فود لب (FOODLAB)  مربوط به حوزه غذا است، نانولب (NANOLAB)  مربوط به حوزه فناوری نانو است، کمی لب (CHEMILAB)  مربوط به حوزه مواد شیمیایی بخش‌های عمومی نمایشگاه هستند.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/04
کد : 72291
تعداد بازدید: 261

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601