نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان قم با حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی دیدار کردند

تعدادی از نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان قم با حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی دیدار کردند.

تعدادی از نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان قم با حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حضرت آیت‌الله سبحانی؛ از مراجع عظام تقلید در نشست با نخبگان و مستعدین‌برتر قم با تأکید بر لزوم خالص‌سازی نیت، گفت: توجه به خداوند زیربنای فعالیت‌های مسؤلان برای حل مشکلات کشور باشد.

وی با ذکر خاطره‌ای از حضرت امام(ره) بیان کرد: روزی در پایان درس حضرت امام، شهید آیت‌الله سعیدی که مورد علاقه خاص حضرت امام بود از معظم‌له در خواست موعظه کردند و امام در پاسخ به درخواست وی آیه شریفه  «قُلْ إِنَّما أَعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْني‏ وَ فُرادي‏» را تلاوت کردند. این نشان می‌دهد اگر انگیزه و زیربنای فعالیت‌ها اعم از فردی و اجتماعی، الهی باشد، همه مشکلات حل می‌شود ولی اگر زیربنای کارها بر مبنای هوی و هوس باشد، نه تنها گره‌ای از مشکلات باز نخواهد شد بلکه سبب حاد شدن آنها می‌شود.

حضرت آیت‌الله سبحانی خاطرنشان کرد: اصولا در اسلام همانگونه که به عمل توجه شده به نیت هم توجه خاص شده است. لذا قرآن می‌فرماید مشرکین حق ساختن مسجد را ندارند. زیرا عمل زیبا است اما نیت آنان باطل و نادرست است. بنابراین خوب بودن عمل و نیت هردو باید زیبا باشد.

وی در پایان تأکید کرد: الهی بودن نیت انسان، رمز ماندگاری افعال اوست.

بر اساس این گزارش، در این دیدار که به همت بنیاد نخبگان استان قم برگزار شده بود، فریدون همتی؛ استاندار قم، محمد محمدرضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان قم و جمعی از نخبگان و مستعدین‌برتر حوزوی و دانشگاهی حضور داشتند.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/04/22
کد : 72274
تعداد بازدید: 499