میزبانی پارک فناوری پردیس معاونت علمی از نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد شهید

نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد شهید و امور ایثارگران، از توانمندی‌ها و دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدن کردند.

نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد شهید و امور ایثارگران، از توانمندی‌ها و دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدن کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در پارک فناوری پردیس، با توانمندی‌های تعدادی از شرکت‌های مستقر در این مجموعه آشنا شدند.

بنابر این گزارش، در این بازدید که پیرو تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر و با هدف آشنايي نخبگان شاهد با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این پارک در توسعه نوآوری و رشد ایده‌های نخبگان برگزار شد، ضمن معرفی اجمالی از دستاوردهای پارک، روند شکل‌گیری و اقدامات پارک فناوری پرديس در جایزه علمي فناوري پیامبر اعظم موسوم به جایزه المصطفی ارائه شد.

در بخش نخست این بازدید، سامانه‌ای که تحت عنوان صدف (صنعت دانشگاه و فناوری) راه اندازی شده است تا با حضور شرکت ها و صنایع کشور از یک سو و دانشجویان و صاحبان ایده و مقاله از سوی دیگر، از طریق تعامل مشکلات صنعت از راه فناوری رفع شود، به حاضران معرفی شد.

همچنین درباره مسابقه مهارت سنجی فناورد که سال گذشته با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار شد و قرار است در دوره بعدی امسال با گستردگی بیش‌تر و در سطح استانی برگزار شود، نکاتی ارائه شد.

در بخش دوم بازدید، شرکت‌کننگان با حضور در شرکت آریاطب فیروز با روند توسعه و چگونگی تولید دستگاه دیالیز ساخت داخل، آشنا شدند.

در پايان خدمات و محصولات تجاري سازي شده در نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس در حوزه‌های پزشکی و دارویی، شیمی، الکترونیک، آموزشی و ... به بازدیدکندگان معرفی شد.

براساس این گزارش، این برنامه با حمایت مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است.

 

تاریخ انتشار : 1394/12/19
کد : 72267
تعداد بازدید: 366