اهمیت حمایت از نخبگان در جهت هموار کردن مسیر رشد و تعالی کشور

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان، نخبگان و صاحبان استعداد برتر سطح استان با حجت‌السلام و المسلمین لطفی؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کردند.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان، نخبگان و صاحبان استعداد برتر سطح استان با حجت‌السلام والمسلمین لطفی؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این دیدار حجت السلام والمسلمین لطفی نماینده؛ ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ایلام گفت: بنیاد ملی نخبگان، یک نهاد بسیار مهم در جهت شناسایی نخبگان و اندیشمندان کشور و بهترین نهاد برای هدایت و ارائه تسهیلات در جهت توانمندسازی نخبگان و صاحبان استعداد برتر است.

وی با اشاره به اهمیت شناسایی و حمایت از نخبگان در جهت هموار کردن مسیر رشد و تعالی کشور افزود: آنچه ما در کشور در رشد و پیشرفت علمی، فناوری، اقتصادی و عرصه‌های گوناگون داریم، مرهون تلاش‌ها و زحمات نخبگان است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام در پایان با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در استفاده از نخبگان دانشگاهی و حوزوی در مدیریت تحولات کشور اظهار داشت: باید با شناسایی نخبگان استان و توانمندسازی آنان، زمینه برای اثرگذاری این افراد در سطح استان و حتی کشور فراهم شود.

لزوم فراگیری تفکر نخبگی در سیستم مدیریتی تحولات

در ادامه این نشست دکتر رضا خانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام با اشاره به نحوه شکلگیری و تاسیس بنیاد ملی نخبگان به دستور مقام معظم رهبری در سال 83 گفت: بنیاد ملی نخبگان به فرمایش مقام معظم رهبری و به منظور سپردن مدیریت تحولات کشور به نخبگان دانشگاهی و حوزوی تاسیس شد.

وی با اشاره به لزوم فراگیری تفکر نخبگی در سیستم مدیریتی تحولات کشور افزود: بنیاد ملی نخبگان به منظور تحقق فرمایشات رهبری در حوزه نخبگانی کشور، یک نهاد فرادستگاهی و توانمندساز است.

دکتر خانی با بیان اینکه دفاتر استانی بنیاد ملی نخبگان به منظور برنامه‌ریزی، شناسایی و حمایت مادی و معنوی از نخبگان در استان‌ها راه‌اندازی شده است، افزود: تلاش بنیاد نخبگان استان ایلام ارتقاء تولید علم و فناوری و پیشرفت همه جانبه و متوازن استان است و سعی ما بر این است که پایه‌های توسعه و اقتصاد استان را با وجود ظرفیت نخبگان استان ایلام گسترش دهیم.

رئیس بنیاد نخبگان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: تاکید معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور بر اقتصاد دانش‌بنیان و تکیه بر تولیدات و محصولات داخلی است و به همین دلیل تسهیلات و حمایت‌های بسیار خوبی از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/04
کد : 72224
تعداد بازدید: 784