نخبگان موثرترین افراد برای نهادینه کردن فرهنگ جهاد علمی هستند

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تأکید بر نقش موثر امید و خودباوری در پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور، نخبگان را سرمایه‌های کشور توصیف کرد و گفت: نخبگان بهترین و موثرترین افراد برای رسیدن به نقطه مطلوب در جهاد علمی هستند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تأکید بر نقش موثر امید و خودباوری در پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور، نخبگان را سرمایه‌های کشور توصیف کرد و گفت: نخبگان بهترین و موثرترین افراد برای رسیدن به نقطه مطلوب در جهاد علمی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان نشست «هم‌اندیشی مسائل کلان کشور با رویکرد ترویج فرهنگ جهاد علمی با معاونان بنیاد ملی نخبگان و روسای بنیادهای استانی» با حضور دکتر سعید سهراب‌پور؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، چهارشنبه؛ 26 آذرماه در محل بنیاد برگزار شد.

در ابندای این نشست، دکتر سعید سهراب‌پور؛ با بیان اینکه برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی از بین بهترین‌های جامعه علمی کشور انتخاب می‌شوند، گفت: این افراد نه تنها در کشور، بلکه در سطح جهان به عنوان چهره‌های مطرح علمی شناخته شده‌اند.

وی افزود: برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی نه تنها به لحاظ علمی که به لحاظ اخلاقی نیز شخصیت‌های برجسته‌ای هستند و در هر زمانی که بنیاد ملی نخبگان به کمک و هم‌فکری این افراد نیاز داشته است با کمال صداقت و با آغوش باز دعوت بنیاد را پذیرفته‌اند.

دکتر سهراب‌پور برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی را سرمایه‌های کشور دانست و تأکید کرد: چه در زمان مسؤلیت در دانشگاه صنعتی شریف و چه در حال حاضر همواره در جهت تکریم و بزرگداشت این افراد تلاش کرده‌‎ام.

 قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه نشست هم‌اندیشی ترویج فرهنگ جهاد علمی بیشتر بر پایه استفاده از نظرات و دیدگاه‌های نخبگان کشور استوار است، خاطرنشان کرد: در این بین نباید از نظر نخبگان جوان و صاحبان استعداد برتر غافل شد چراکه این افراد به دلیل جوان بودن، صاحب ایده‌ها و طرح‌های خوبی هستند و باید از نظرات آنان نیز استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی وزارتخانه‌ها باید بیشتر ورود پیدا کنند، اظهار داشت: نخبگان به دلیل جایگاه و سطح علمی بالا و هم به دلیل برخورداری از تجربه کافی، بهترین و موثرترین افراد برای نهادینه کردن فرهنگ جهاد علمی هستند.

دکتر سهراب‌پور با اشاره به سیاه‌نمایی برخی رسانه‌ها پیرامون اوضاع کنونی کشور گفت: در کشور مشکلات بسیاری وجود دارد اما اینکه برخی رسانه‌ها به دلایلی به دنبال سیاه‌نمایی باشند، اصلاً پسندیده نیست.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در پایان امید را لازمه پویایی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه و معلمان باید امید را در دل جوانان زنده نگهدارند؛ جامعه‌ای که جوان آن ناامید است محکوم به زوال است.

 

تاریخ انتشار : 1393/09/26
کد : 72177
تعداد بازدید: 406