صنعت نیازمند اندیشه مخترع است

دکتر جعفر جهان‌پناه نیازسنجی را اولین گام در حوزه اختراعات صنعتی دانست و گفت: نوآوری و اختراع براساس نیازهای موجود، بهترین راه به‌روز کردن صنایع است.

دکتر جعفر جهان‌پناه نیازسنجی را اولین گام در حوزه اختراعات صنعتی دانست و گفت: نوآوری و اختراع براساس نیازهای موجود، بهترین راه به‌روز کردن صنایع است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر جعفر جهان‌پناه در مراسم اختتامیه جشنواره رویش تهران-البرز با اشاره به اینکه این جشنواره به میزبانی بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد، گفت: بنیاد نخبگان استان البرز در این جشنواره همکار و مشاور بنیاد نخبگان استان تهران بود.

وی افزود: از اوایل دی‌ماه جلسات متعددی را در محل بنیاد نخبگان استان تهران به منظور برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی جشنواره برگزار کردیم و طی آن تمام مراکز علمی و صنعتی را از برگزاری جشنواره اختراعات تهران-البرز و نحوه ثبت‌نام و شرکت در آن مطلع کردیم.

دکتر جهان‌پناه با اشاره به اینکه این جشنواره اولین جشنواره اختراعات مشترک بین دو استان تهران و البرز است، اظهار داشت: بیشترین و بهترین مراکز علمی و دانشگاهی کشور در استان تهران قرار دارد و به همین دلیل این استان از ظرفیت و پتانسیل بالایی در علم و فناوری برخوردار است. از طرفی استان البرز یک استان صنعتی و کشاورزی است که در این دو حوزه از دسته استان‌های تراز اول در کشور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید نیازهای کشور به مراکز علمی و پژوهشی اعلام شود تا تحقیقات و فعالیت‌های علمی افراد نخبه و صاحب استعداد برتر در راستای برطرف کردن آن نیازها و رسیدن کشور به نقطه مطلوب در حوزه علم و فناوری باشد.

دکتر جهان‌پناه در پایان با بیان اینکه صنعت نیازمند اندیشه مخترع است، افزود: بسیاری از صنایع کشور قدیمی هستند، که نوآوری و اختراع بر اساس نیازهای موجود، بهترین راه برای به‌روز کردن این صنایع است.

لازم به ذکر است؛ دکتر سهراب‌پور؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دکتر افتخاری؛ رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش‌بنیان مجلس، دکتر محجوب؛ نماینده مجلس، دکتر یوسفی‌فر؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، دکتر ادیبی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و جمعی از مسولان استانی تهران و استان البرز در این مراسم حضور داشتند.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/11
کد : 72171
تعداد بازدید: 375