دیدار معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با معاون نخست‌وزیر روسیه

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در دومین روز حضور خود در شهر مسکو پایتخت روسیه، با نخست وزیر روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در دومین روز حضور خود در شهر مسکو پایتخت روسیه، با نخست وزیر روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشورمان، در جریان دومین روز سفر خود به کشور روسیه، ظهر امروز با آقای دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه در حاشیه نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 در شهر مسکو دیدار و گفت و گو کرد. این دو مقام بلندپایه ایرانی و روسیه، سپس از چندین غرفه این نمایشگاه بازدید کردند.

پیش از این، ستاری در نشستی مشترک با آقای دنیس مانتوروف وزیر صنایع روسیه، بر اهمیت و اولویت روابط با کشور روسیه برای دولت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده بود. وی همچنین درباره همکاری های علمی و فناوری میان مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و دانش بنیان ایرانی و روسیه، با وزیر صنایع روسیه به گفت وگو نشسته بود.

براساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئت عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان کشور روز گذشته 2 شهریورماه به مسکو پایتخت روسیه سفر کرد تا در دیدار با مقامات بلندپایه علمی این کشور، علاوه بر هماهنگی های بیشتر برای گسترش همکاری های علمی و فناوری، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، روز چهارشنبه هفته جاری با حضور دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو برگزار می‌شود و وی، در خصوص زمینه همکاری‌ها و فراهم‌سازی بستر تعاملات ایران و روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد و همچنین از نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 بازدید می کند.

ستاری در این سفر علاوه بر دیدار با معاون نخست وزیر و وزیر صنایع فدراسیون روسیه که امروز (سه شنبه) انجام شد، با آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری و کاماروف رییس آژانس فضایی روسیه نیز دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری‌های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از نمایشگاه هوایی ماکس 2015 که امروز سه شنبه سوم شهریورماه جاری در حومه شهر مسکو پایتخت روسیه گشایش یافته است، دیدن کرد. این نمایشگاه زمینه های بهره برداری ایران و روسیه از تجربیات و توانمندی‌ها در حوزه فناوری های پیشرفته و فوق پیشرفته را بیش از گذشته فراهم کرده است که با توجه به نیازهای دو کشور در این حوزه، دستاوردهای زیادی خواهد داشت.

ستاری در این سفر، همچنین از مراکز علمی، تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی روسیه نیز بازدید به عمل خواهد آورد و با پژوهشگران، فناوران، دانشگاهیان و صنعت گران روسی به گفت وگو خواهد پرداخت.

تاریخ انتشار : 1394/06/03
کد : 72170
تعداد بازدید: 404