یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی میز همکاری‌های ایران و برزیل منتشر شد

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی (CSTC) و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولوی (FAPESP) برزیل سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب Regular Project Award را منتشر کردند.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی (CSTC) و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولوی (FAPESP) برزیل سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب Regular Project Award  را منتشر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، هدف از انتشار این فراخوان ایجاد یک همکاری مشترک بین تیم های ایرانی و برزیلی در زمینه های مورد علاقه FAPESP و CSTC در مرزهای دانش و تکنولوژی و همچنین تبادل و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور است. در این راستا، علاقمندان به مشارکت در این فراخوان می توانند با مراجعه به سایت ستاد و مطالعه کامل فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی از شرایط آن آگاهی پیدا کنند.

بر اساس این فراخوان، پیشنهاد طرح پژوهشی باید به صورت یک طرح مشترک بین پژوهشگران ایرانی عضو هئیت علمی دانشگاه‌ها یا مدیر یک شرکت دانش بنیان داخلی که ترجیحا Principal Investigator ستاد هستند و پژوهشگران برزیلی از ایالت سائوپائولو در چارچوب های معرفی شده در فراخوان ارائه شود.

البته، با توجه به اینکه شرط اصلی طرف برزیلی حمایت از پروژه هایی است که مجری برزیلی آن Principal Investigator در FAPESP  باشد، حمایت از طرح های پژوهشی Regular و SPRINT در قالب میز همکاری های ایران و برزیل منوط به این شرط خواهد بود. پیشنهاد طرح پژوهشی مشترک می بایست ابتدا توسط طرفین ایرانی و برزیلی تنظیم شده و مورد توافق قرار گیرد سپس طرف ایرانی بارگذاری فرم های مربوط به پیشنهاد طرح پژوهشی را در سایت ستاد (CSTC) و طرف برزیلی فرم های نظیر را در سایت FAPESP انجام دهد. روند داوری پیشنهاد طرح پژوهشی در این فراخوان به طور مستقل در CSTC و FAPESP انجام خواهد شد و پذیرش نهایی منوط به پذیرش طرح در هر دو سو است.

بر اساس این گزارش،  پذیرش طرح از 5 آذر سال جاری شروع شده و تا 3 اسفند 95 ادامه دارد که در این چارچوب حداکثر سه طرح مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت. البته اولویت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی حمایت از تیم هایی است که سابقه همکاری پژوهشی با ستاد را داشته یا در مجموعه گروه های پیشرو ستاد قرار دارند.

 

تاریخ انتشار : 1395/09/07
کد : 72081
تعداد بازدید: 428

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601